e
sv

Android Cihazlarda Winzip / Winrar Kullanımı

avatar

Tek Bilgin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Winrar ve Winzip Uygulamaları, yıllardır bir çoğunuzun karşısına en az bir kere çıkmıştır, sıkıştırılmış dosya Winzip ve Winrar. Bu arşiv yöntemi ile derleme yapılarak belgenin toplu bir biçimde kalmasına olanak sağlanır.by merhaba u

Depolama alanı kazanailirsiniz. 
Winzip

Aslında amaç sadece belge ve dokümanların deeli ve toplu kalması değildir. Sıkıştırılmıș dosyalar, zarar gWinrarörmesi olası belgeleri ve uygulamaları bir arada tutmaya da yarıyor. Çeşitli virüs programları bu dosyaların içindeki doküman ve belgeleri tarayamıyor hatta virüs ler dahi bu dosyaların içine giremiyor. Bunlar hep güvenlik ile alakalı özellikleriydi. Gelin şimdide benim en çok sevdiğim özelliğine gelelim. Winzip ve Winrar okarak yani dosya uzantısı, .zip /.rar şeklinde olan dosyalar içerisindeki barındırdığı içeriğin kapladığı alanı da küçültmektedir. İnternet üzerinden indirdiğiniz bir çok içerik, sıkıştırılmış dosya uzantısına sahip olur. Nedeni daha az yer kaplar, boyutu ufaltıldıgı için hızlı yüklenir ve hızlı indirilir.

Winzip arşiv

Aslında amaç sadece belge ve dokümanların deeli ve toplu kalması değildir. Sıkıştırılmıș dosyalar, zarar görmesi olası belgeleri ve uygulamaları bir arada tutmaya da yarıyor. Çeşitli virüs programları bu dosyaların içindeki doküman ve belgeleri tarayamıyor hatta virüs ler dahi bu dosyaların içine giremiyor. Bunlar hep güvenlik ile alakalı özellikleriydi. Gelin şimdide benim en çok sevdiğim özelliğine gelelim. Winzip ve Winrar okarak yani dosya uzantısı, .zip /.rar şeklinde olan dosyalar içerisindeki barındırdığı içeriğin kapladığı alanı da küçültmektedir. İnternet üzerinden indirdiğiniz bir çok içerik, sıkıştırılmış dosya uzantısına sahip olur. Nedeni daha az yer kaplar, boyutu ufaltıldıgı için hızlı yüklenir ve hızlı indirilir.

Winrar programı, Winzip programına göre daha fazla kullanılır. Dilerseniz hepberaber uygulamaların kelime anlamı bakalım. WinRAR, Uygulamasının kelime anlamı, Windows için Shareware dosya arşivleme ve veri sıkıştırma yazılımıdır. Eugene Roshal tarafından geliştirilen yazılım 1995 yılında piyasaya sürüldü ve dünyanın en popüler dosya sıkıştırma yazılımları arasındadır. Şimdide WinZIP Uygulamasının kelime anlamına bakalım. WinZip, Microsoft Windows için tescilli Shareware bir dosya arşivleme ve veri sıkıştırma programıdır.

Uygulamanın Kullanımına deyinecek olursak, basit ve anlaşılır bir kullanıma sahiptir. Özellikle de Winrar uygulaması daha basittir. Sizlere tavsiyem Winzip yerine Winrar uygulamasını kullanmanız. Uygulama ile .rar dosyası oluşturmanın yanı sıra .zip dosyası da oluşturmanız mümkün

 • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

 • FATIH9 ay önce
 • bunların ne işe yaradığını biliyordum ama kullanım konusunda şüphelerim vardı. sıkıştırılmış dosyaların önemini şimdi sayende daha iyi anlıyorum başkan.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478