Rom Noble 3.4 SERRA - Android 13 One UI 5.1 | Samsung Galaxy S9 / S9+ / Note 9 Özel Rom | Muhteşem Performans ve Dizayn

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 4,595

CaN

admin
Tepkime
4,347
Noble 3.4 SERRA - Android 13 One UI 5.1 | Samsung Galaxy S9 / S9+ / Note 9 Özel Rom | Muhteşem Performans ve Dizayn

20230526_001748.png

Çok uzun zamandır severek kendimin de kullanmış olduğu Samsung Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi cihazlar için yapılmış harika bir Özel Rom. Bildiğiniz üzere bu marka cihazlara Android 10 OneUI 2.5 den yukarı sürüm güncellemesi gelmeyecek.

Şuan bu konuda sunulan Rom Noble 3.4 Sürüm. Rom şuan kendi cihazımda da kurulu ve bilindik hataların dışında bir problem söz konusu değil. Sizde eğer Samsun Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi bir cihaz kullanıyorsanız bu Romu muhakkak kullanın...

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S9 ve Note 9 Android 10 dan sonra versiyon güncellemesi almadı. Samsung bu cihazlara sadece güvenlik güncellemesi vermeye devam etti. Bu da biz kullanıcıları bir hayali üzdü. Fakat Noble Rom bu sorunu ortadan kaldıran büyük bir adım attı. Noble Rom sayesinde son çıkan Android 13 ve OneUI 5.1 Rom bizlere sunuldu.

Görseller sistem hersey çok başarılı bir şekilde çalışmakta. Sadece bir iki problem var bunlarda yakın zamanda çözülür diye tahmin ediyorum.
Gerekli Anlatımlar ve Dosyalar Aşağıdaki bağlantılar da mevcut.

Rom ile ilgili indirmeniz gereken Dosya Bağlantılarını Sıra ile verdim. Bu Sıra ile indirip bu Sıra ile kurmanızı tavsiye ederim.

:xxxdow: GEREKLİ TÜM DOSYALAR
1. Rom Dosyası Noble 3.4 SERRA :

:xxxguvenlik: ROM DOSYASI (4 Alternatif Link)

:xxxguvenlik: KERNEL DOSYASI
》xxmustafacooTR NOBLE 3.4 Kernel

●●● indir ●●●

:xxxguvenlik: BLUETOOTH YAMASI
●●● indir ●●●

:xxxbatarya: KURULUM NOTLARI

:xxxönemli: Ben Nasıl Kurulum Yapıyorum?

Evet arkadaşlar benim yaptığım kurulum yöntemi genellikle temiz kurulum diye adlandırdığımız yöntem olan şekilde.
Bunun için TWRP den komple temizlik yaparak başlıyorum işe. Gerek Noble 3.3 den geçiyor olun gerekse Noble 2.9 - 2A - 2B ve daha eski sürümlerden yada hiç Noble Rom yüklememiş olun size tavsiyem temiz kurulum.

Önemli Kurulum Notu : Bu romu hangi sürüm den gelirseniz gelin temiz kurulum olarak yapınız. Yani TWRP den komple tüm verilerinizi silerek yapınız...

:xxxayarlar: Kurulum adımları;
- Kurulum Öncesinde, bu adımları dikkatlice izleyin!

- Magisk'i yüklenemez hale getiren TWRP çökmesini önlemek için bu TWRP Yamalı'yı kullanın

- "failed to mount /omr" and "failed to mount /preload" hatalarını fark ederseniz, bunlar yaygın sorunlardır ve bu adımları geçmek için yapmanız gereken işlemi sizlere şöyle kısaca bahsediyorum. Bu sorunu aşmak için Wipe/Advanced "Wipe" menüsüne giderek OMR ve Preload'ı silerek bunu kolayca çözebilirsiniz. Devam etmeden önce EFS'nin ve tüm öğelerinizin bir yedeğini alın.

● Geliştirici Seçeneklerinden Aşağıdaki 2 Ayarı açmayı unutmayın yoksa Bluetooth ile müzik aktarımı olmuyor.
Screenshot_20230526_005841.jpg

●○●○● KURULUM İLE ALAKALI KAFANIZA TAKILAN SORULARI AŞAĞIDA BIZLERE YORUM OLARAK SORABİLİRSİNİZ.

UYARI : Devam etmeden önce EFS'nin ve tüm öğelerinizin yedeğini alın.
1. Ses açma+bixby+güç düğmelerine basarak TWRP'yi açın.
2. "Yükle"ye basın ve Universal9810_Repartitioner
öğesini seçin ve yüklemeye başlayın.
3. TWRP'ye Yeniden Başlatın
4. "Wipe"e basın ve "Format Data"yı seçin, ardından "Yes" yazın
5. TWRP'ye yeniden başlatın
6. "Install"ye basın ve Universal9810_Cleaner
öğesini seçin ve yüklemeye başlayın.
7. TWRP'ye yeniden başlatın
8. "Install" basın ve NOBLEROM zip'i seçin
9. AROMA talimatını takip edin ve kurulumu bitirin.
10. Önemli : Daha sonra Noble 3.4 Kernel kurun TWRP den. Kurulum yaparken PERMISSIVE olarak kerneli kurun. Yoksa cihazınız ön yüklemeye gelip yeniden başlayacaktır sürekli.
11. Noble ROM'un keyfini çıkarın.

:xxxcpu: YENİLİKLER
- Mayıs güvenlik yamalarıyla (HWD4) OneUI 5.1 S20 firmasına güncellendi.
- S9 ve S9+, Varsayılan Olarak Sahte Zorlamayı destekler.
- Otomatik EFS Yedekleme Eklendi, dahili depolamanıza kaydedilecek.
- Ön Kamera Tam Ekran düzeltmesi eklendi (Bu düzenleme, Ön Kamera yakın yüz çekimin den kaynaklı kamera durduruldu hatasının bittiği anlamına gelmez)
- En hızlı animasyonlar için 'Düşük Son Hızlı' animasyonlar için AROMA seçeneği eklendi.
- Giriş gecikmesini azaltmak için Düşürülmüş Girdi Booster taşıyıcıları düzenlendi.
- Geliştirilmiş parmak izi tarayıcı performansı düzenlendi.
- Shamiko Magisk Modülü artık dahili olarak yüklenmiştir. Kurulum sonrası Magisk'i açtığınızda modüller kısmında girebilirsiniz.
- Performans ve pil ömrü için diğer küçük düzenlemeler yapıldı.

:xxxayarlar: KERNEL DEĞİŞİKLİKLERİ
- Çeşitli sistem ve performans iyileştirmeleri yapıldı.

:xxxekran: HATALAR ve EKSİKLİKLER
- Ön kamera hatası yeniden geldi. Ön kameraya fazla yaklaşmayın ve HDR Kapalı olması gereklidir.
Not : Hata listesine Erişmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli Olacak.

:xxxnokta: Noble Rom Tecrubelerinizi Bizimle Buradan Paylaşırmısınız?

:xxxekranorani: Rom Asıl indirme Adresi :

:xxxhizlisarj: Rom Telegram Adresi

:xxxhizlisarj: Kernel Telegram Adresi :

Ekli dosyalar

• NOBLEKERNEL-3.4.zip
    21 MB · Görüntüleme: 42
  • BluetoothLibraryPatcher_twrp_2.6.3.zip
    2.9 MB · Görüntüleme: 31
Tepkime
84
merhaba magiskle google hizmetleri cercevesini reddetme listesine ekliyorum ama girip cikinca iptal oluyor ne yapmak lazim ?

CaN

admin
Tepkime
4,347

CaN

admin
Tepkime
4,347
@fumutb daha önceki sürümlerde bu problem ile karşılaştınızmı peki hocam.
- Ayrıca neden google hizmetleri cercevesine root yetkisi vermeyi düşünmüyorsunuz.
- Ben bunu hiç yapmadım mesela. Genelde banka uygulamaları devlet uygulamaları ve bazı özel uygulamalar dışında Magisk uygulama gizleme yapmıyorum.

Tepkime
3
Halen 2B kullanıyorum. Şuan için bu Noble 3.4 sürümüne geçmeye değermi hocam. Kamera problemi devam ediyor anladığım kadarıyla.

CaN

admin
Tepkime
4,347
Halen 2B kullanıyorum. Şuan için bu Noble 3.4 sürümüne geçmeye değermi hocam. Kamera problemi devam ediyor anladığım kadarıyla.
Aslında evet kamera problemi can sıkıcı ama bunuda yakin zaman da Noble Grubu çözeceğini düşünüyorum.

Tepkime
84
@fumutb daha önceki sürümlerde bu problem ile karşılaştınızmı peki hocam.
- Ayrıca neden google hizmetleri cercevesine root yetkisi vermeyi düşünmüyorsunuz.
- Ben bunu hiç yapmadım mesela. Genelde banka uygulamaları devlet uygulamaları ve bazı özel uygulamalar dışında Magisk uygulama gizleme yapmıyorum.
bazi uygulamalarda ( storededen indirdigim) guvenlik dogrulamasi hatasi veriyor uygulama yuklenmiyor bunun icin rootu gormemesi gerektigini soyluyorlar

Etiketler
android 13 noble 3.4 serra rom indir noble 3.4 rom nasıl kurulur samsung galaxy andeoid 13 rom indir
Üst Alt