Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir seçimin ardından insanımızı tehdit etmedik

Tepkime
364
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hiçbir seçimin ardından insanımızı tehdit etmedik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, depremzedelere yönelik mesaj verdi. Cumhurbaşaknı Erdoğan "Nefretin, kinin diliyle değil, daima kardeşliğin diliyle konuştuk. Sandıkta tecelli eden iradeye böyle yaklaşıyoruz. CHP Genel Başkanı ve ardından gelenler gibi milleti suçlamıyoruz." açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs'ta yapılacak ikinci tur önesinde Hatay'da düzenlenen mitingde konuşuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Siyasi tercihi ne olursa olsun Hatay'da tüm vatandaşlarıma 14 Mayıs seçimleri dolayısıyla teşekkür ediyorum. Sizler onca yıkıma rağmen hayata yeniden sarıldınız. Koltuk sevdalılarına prim vermediniz. Bizim için sizin oyunuzu almak önemlidir. Alanımızda resmi rakam nedir diye sordum Alana kardeşlerimin sayısı 30 bin. Hatay'da zaman oldu 80 bin, 100 bin kişiyle miiting yaptım. Millete tepeden bakanlardan olmadık. 15 seçimin hiçbirinin ardından insanımızı tehdit etmedik. Ayıran, ayrıştıranlardan değil birleştirenlerden olduk. Nefretin, kinin diliyle değil, daima kardeşliğin diliyle konuştuk. Sandıkta tecelli eden iradeye böyle yaklaşıyoruz. CHP Genel Başkanı ve ardından gelenler gibi milleti suçlamıyoruz. Kimseyi aşağılamıyor, hor hakir görmüyoruz. Siyasi tercihlerinden dolayı ayrımcılık yapmak, kaldıkları yerden kapı dışarı etmek aklımızın köşesinden bile geçmez. Kabahati seçmende aramak yerine kendimizi sorguluyoruz. Nerede eksiğimiz varsa onu düzeltmeye çalışıyoruz. Biz sizi seviyoruz, biz size inanıyoruz.

Üst Alt