Haber Gaziantep’teki vahşette yeni ayrıntılar: “Bu beni son görüşünüz olabilir” dedi, 5 dakika sonra kurşun yağdırdı

Gaziantep’teki vahşette yeni ayrıntılar: “Bu beni son görüşünüz olabilir” dedi, 5 dakika sonra kurşun yağdırdı

Gaziantep’te Suriye uyruklu Mustafa Hıdır, gece saatlerinde 2 ayrı mahallede arkadaşı olan vatandaşı 4 kişiyi öldürüp, intihar etti. Hıdır ve silahlı saldırısı sonucu ölen 4 kişinin cenazeleri otopsilerinin ardından yakınlarına teslim edildi. Yakınları, ölenler ile Hıdır’ın arkadaş olduğunu söyledi. Saldırıdan yaralı kurtulan Munir Elhusi, “Eve geldi, yurt dışına gideceğini söyleyerek helalleşti. Birkaç dakika sonra da ayağa kalkıp tabancayla herkese ateş açmaya başladı.” dedi.

PQhnNjOoOU2FIq1eVR9Uig.jpg

Gaziantep’te Suriye uyruklu adamın, gece saatlerinde 4 arkadaşını öldürüp intihar etmesi olayında yeni ayrıntılar ortaya çıktı.
twbyHBaKMEKaM7T8rxuXnQ.jpg

Mustafa Hıdır, dün gün içinde bazı arkadaşlarıyla bilinmeyen nedenle tartıştı. Hıdır, gece saatlerinde tartıştığı arkadaşlarından Yusuf Gadban’ı Vatan Mahallesi’nde tıraş olduğu berberde başına tabancayla ateş ederek öldürdü. Berberdeki cinayetin ardından kaçan Hıdır, bu kez tartıştığı kişilerin kaldığı Üçoklar Mahallesi’ndeki evlerine gitti.
4_cXlJ0xukWXj7NbWe4K4A.jpg

Hıdır, girdiği evde Muhammed Mustafa kardeşi Abdullah Mustafa ve Ahmed Nevver’i tabancayla öldürüp, 2’si ağır 3 kişiyi yaraladı.
ZFTB_tnX-kGOTiFq7eh84w.jpg

Çevredekilerin 112’ye haber vermesi üzerine adreslere gelen ekipler, cinayetlerin bağlantılı olduğunu belirledikten sonra şüpheli Mustafa Hıdır’ın yakalanması için çalışma başlattı.
Wq8zJ1h2yEaxU8XkaVIuWA.jpg

Ekiplerin peşine düştüğü Hıdır, evinin bulunduğu Barak Mahallesi’nde polisleri görünce 4 kişiyi öldürdüğü tabanca ile kendi başına ateş ederek yaşamına son verdi.
QhpLYrXdN0aW_rV4U36rEw.jpg

Bayrama saatler kala yaşanan saldırı ile yaşamını yitiren 4 kişinin cenazeleri otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
DNiQutUoBUacQAlyy028Ig.jpg

Cenazeler, otopsileri tamamlandıktan sonra yakınlarına teslim edildi. 4 arkadaşını öldürüp, intihar eden Mustafa Hıdır’ın cenazesi olay yaşanmaması için farklı bir hastane morgunda otopsisi yapılarak akrabalarına teslim edildi.
s06dD6fyPUC3HR9RzD3sGQ.jpg

Yaşamını yitiren kişilerden 2’sinin cenazeleri Kilis’e, diğer 2 kişinin ise defnedilmek üzere Suriye’ye gönderildiği belirtildi.
Pg32xYixo0SotNgp15Rj2g.jpg

3 arkadaşının yaşamını yitirdiği, 2 arkadaşının ise ağır yaralandığı Üçoklar Mahallesi’ndeki saldırıdan hafif yaralı kurtulan Munir Elhusi yaşadıklarını anlattı. Saldırı sırasında evde olduğunu söyleyen Elhusi, Mustafa Hıdır ile hiçbir sorunlarının olmadığını ve uzun süredir arkadaş olduklarını ifade etti.
OJO6AonAGUWFhD_XNWfBAQ.jpg

Sabah saatlerinde Hıdır’ın basit bir nedenle arkadaşlarıyla tartıştığını ancak kavga etmediklerini belirten Elhusi, “Gece otururken yıllardır arkadaşımız olan Mustafa Hıdır eve geldi. Bize bir gün sonra yurt dışına gideceğini söyledi ve ‘Belki de beni bu son görüşünüz olabilir’ dedi. Biz de kendisine yolunun açık olması dileklerimizi ilettik. Beş dakika sonra Mustafa ayağa kalktı ve tabancasını çıkarıp ateş açmaya başladı. Mermilerden biri benim elimi sıyırdı, 3 arkadaşım öldü, 2’si yaralandı. Saldırıdan sonra Mustafa Hıdır nasıl kaçtı, fark etmedik bile. Neden böyle yaptı bilemiyoruz çünkü aramızda daha önceden hiçbir sıkıntı yoktu. Uzun süredir de arkadaştık ve kardeş gibi yaşıyorduk.” dedi.
odbW1qbB1E2hJbkPBxfvWA.jpg

yq3lYlhusk2hkaoTyIF0EA.jpg

WSIF-Xib6EieBxgV8ICWlA.jpg

 
Üst Alt