Haber Gurbetçiler akın akın Türkiye'ye gelmeye devam ediyor

Gurbetçiler akın akın Türkiye'ye gelmeye devam ediyor

Avrupa ülkelerinde yaşayan gurbetçilerin yıllık izinlerini geçirmek üzere Türkiye'ye gelişleri devam ediyor. Ailecek yola çıkanlar uzun ve yorucu yolculuğun ardından ana vatana ulaşıyor.

RUOdJyYlqEG3gFkFXDz2Xw.jpg

Yaşadıkları ülkelerden araçlarıyla gelen gurbetçiler sınır kapılarında yoğunluk oluşturdu.
baYiRKoSCU2eXUqtcXxerw.jpg

Edirne'deki sınır kapılarından yurda giriş yapan gurbetçiler, işlemlerinin ardından memleketlerinin ve tatil beldelerinin yolunu tutuyor.
XQGWjH6aZkeNyffRKje96A.jpg

Almanya'nın başkenti Berlin'den gelen Ahmet Altan, AA muhabirine güzel bir yolculuğun ardından Türkiye'ye ulaştıklarını söyledi.
-mBTwd4fU0K-fCvX7sfoRw.jpg

Yolların sakin olduğunu ve gümrüklerde çok beklemediklerini belirten Altan, "Rahat geldik ve bu yıl geçen yıla göre geçişler daha hızlı. İzin sezonu tam olarak başlamadığı için rahattı yolculuk. Vatanımızı çok özledik. Toprağına kurban oluruz. Bülbülü altın kafese koymuşlar 'ah vatanım' demiş." ifadelerini kullandı.
8EbCb3mu4UuYSpsTeY2phw.jpg

Almanya'dan gelen Sevgi Ayalp ise uzun süredir memlekete gelmediğini ve Türkiye'yi çok özlediğini dile getirdi.
gM8f_7CZQ0Sg4AGJd30k8A.jpg

En son dönüşünde memleketinden ayrılırken çok hüzünlendiğini hatırlatan Ayalp, "Memleketimiz, bayrağımız, şanımız şerefimiz çok özlüyoruz. İnşallah öldüğümüzde de üzerimizde gider o bayrak. Bundan mutlu bir şey olmaz." diye konuştu.
qrywGcFBP0isSd-vRPLf6A.jpg

Ayalp, tatilini memleketi Konya'da akrabalarıyla geçireceğini kaydetti.
 
Üst Alt