Haber İstanbul’da yaralı şahin bulundu

İstanbul’da yaralı şahin bulundu

İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde hayvanlarını otlatmak için çayırlık alana giren bir kişi, yaralı bir şahin buldu. Temizlenip beslenen şahin, daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildi.

lT4GSZ2S-USkOzrrnun_Kg.jpg

İstanbul’da çayırlık bir alanda yaralı şahin bulundu. Olay Arnavutköy ilçesinde yaşandı.
UxAJ-BPIZ0uARCMzXsZcgw.jpg

Bahattin Özgün isimli vatandaş, sabah saatlerinde hayvanlarını otlatmak üzere çayırlık alana gitti. Bu sırada orada kanadı kırılmış yaralı bir şahine rastladı.
16mgCp3VPk2lNRQdHUnUJA.jpg

Yaralı şahini alan Özgün onu ahırına getirerek ilk bakımını yaptı. Özgün, ardından Arnavutköy Belediyesi ekiplerine haber verdi.
uNtgAnoSH0WfP7E3KxMHRA.jpg

Olay yerine gelen belediye ekipleri, şahini alarak ilk tedavisini gerçekleştirdi. Ardından, yırtıcı kuş tedavisinin tamamlanması için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildi.
nbE8NI-wMUuedveMYJEY4Q.jpg

Yırtıcı kuşun tedavisinin tamamlanmasının ardından doğaya salınacağı öğrenildi. Belediye yetkilileri, Bahattin Özgün'e duyarlılığından dolayı teşekkür ederken, vatandaşların benzer durumlarda vakit kaybetmeden görevlilere haber vermelerinin önemine değindi.
KXyCxD9Mdkulali4xSx05w.jpg

1992 yılından beri Arnavutköy’de hayvancılıkla uğraştığını söyleyen Bahattin Özgün, “Hayvanları otlatırken bir şahin bulduk. Yaralı ve kanadı kırık. Arnavutköy Belediyesi ekiplerine haber verdik. Ben bulduğumda baygın bir haldeydi. Yıkadık. Su, yemek verdik. Şu an durumu biraz daha iyi. Arnavutköy’de ilk defa görüyorum. Belediye ekipleri alıp tedavi edecek ve doğaya bırakılacak. Sanırım nesli tükenmek üzere o yüzden çok değerli hayvanlar. Vatandaşlarımız da görürlerse ekiplere haber vermeliler.” dedi.
 
Üst Alt