Haber Kar yağışı Balkanlar'dan yurda girdi: Edirne'de göz gözü görmüyor

Kar yağışı Balkanlar'dan yurda girdi: Edirne'de göz gözü görmüyor

Balkanlar üzerinden gelen yoğun kar yağışı Edirne'de etkili olurken, Kapıkule kara yolunda polis ve jandarma ekipleri sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

22kV1aem5EOrK4wDX7a_5g.jpg

Balkanlar'dan yurda giriş yapan kar yağışı Edirne'nin rakımı yüksek bölgelerinde etkili olmaya başladı. Kapıkule Sınır Kapısı ve sınırdaki Balkan köylerinde tipi şeklinde etkili olan kar yağışı zaman zaman zor anlar yaşatıyor.
WfaT4s-K8E-Oj9hrhO_yTQ.jpg

Jandarma ve polis ekipleri Kapıkule-Edirne kara yolunda sürücülere dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunuyor. Ekipler kar altında sürücüleri güvenli bir şekilde ilerlemesi için güvenlik önlemlerini artırdı.
jsp635JO80KRTzM-293uNg.jpg

Uluslararası Kapıkule kara yolunun trafiğe kapanmaması amacıyla kar kürüme ve tuzlama çalışmaları başlatıldı.
lBcaZIFRPU2LSYp9aggAGA.jpg

Kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle motosiklet, elektrikli scooter ve motokuryelerin trafiğe çıkışlarına tedbir amaçlı izin verilmiyor.Valilik tarafından bir sonraki duyuruya kadar söz konusu araçların trafiğe çıkışlarının yasaklanmasının ardından trafik ekipleri Eski Cami kavşağında denetim yaptı.Ekipler, yasağa rağmen motosikletle trafiğe çıkan sürücülere idari ceza uyguladı, ev ve iş yerlerine geri dönmeleri yönünde uyarıda bulundu.
08Lk-OZKvE6kgrbaOC9TnQ.jpg

Kent merkezinde etkili olan karın ardından çocuklar kartopu oynadı. Selimiye Meydanı'nda toplanan çocuklar, karla kaplanan çimlerin üstünde kayak yapıp eğlenceli vakit geçirdi.Hava sıcaklığının 0 derece ölçüldüğü kentte kar yağışının sabah saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor.
 
Üst Alt