Haber Kılıçdaroğlu: Hiçbir kadını bir erkeğe muhtaç etmeyeceğim

Kılıçdaroğlu: Hiçbir kadını bir erkeğe muhtaç etmeyeceğim

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçime saatler kala çalışmalarına Ankara'da devam etti. Ekonomiye ilişkin mesajlar veren Kılıçdaroğlu hiçbir fakir ailenin elektrik, su ve doğalgazının kesilmeyeceğini söyledi. ''Aile Destekleri Sigortası"ndan da bahseden Kemal Kılıçdaroğu, ''Bir sözüm var hiçbir kadını bir erkeğe muhtaç etmeyeceğim.'' dedi.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'da düzenlenen "Aile Destekleri Sigortası" buluşmasında konuştu. Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle: ''Her evde asgari bir gelir güvencesinin olması lazım. Bir anne 'Son 6 aydır kendime hiçbir şey almadım.' diyor. Demek ki bir sorunumuz var. Sizin sorunlarınızı çözeceğim.

Eğer bir çocuk yatağa aç giriyorsa ben niye siyaset yapıyorum? Engelliye bakan annenin sosyal güvenlik priminin devletin yatırması lazım. Benim bir sözüm var hiçbir kadını bir erkeğe muhtaç etmeyeceğim. Hiçbir fakir ailenin elektriği suyu doğalgazı kesilmeyecek.''
 
Üst Alt