Haber Komşularını öldürüp intihar etti

Komşularını öldürüp intihar etti

Ankara'da bir kişi, komşusu olan ve husumet yaşadığı yaşlı çifti av tüfeğiyle vurarak öldürdükten sonra aynı silahla intihar etti. Çevre sakinleri, komşuların birbirleriyle yıllardır kavgalı olduğunu söyledi.

Ankara'nın Çubuk ilçesinin Aşağı Emirler köyünde dün akşam saatlerinde iddiaya göre Lütfü Topçu (68), sürekli tartıştığı ve kavgalı olduğu komşusu İbrahim Bartan ve eşi Nazik Bartan'ı (68) av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Daha sonra kendi bahçesine geçen Topçu, aynı silahla kendisini vurarak intihar etti. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Vefat eden Bartan çiftinin cansız bedenleri Adli Tıp Kurumu morguna, saldırgan Lütfü Topçu’nun cesedi ise Pursaklar Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Olayla ilgili incelemelerin devam ettiği aktarıldı. YAŞLI ÇİFT TOPRAĞA VERİLDİ Yaşlı çiftin naaşları aile mezarlığında toprağa verildi. Saldırgan Lütfü Topçu’nun ise Karşıyaka Mezarlığı’nda yer alan Ahmet Eefendi Cami’sinde kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceği öğrenildi.

GkTdr7QlgUO7eLwi3fCU5w.jpg
“BİRBİRLERİYLE 3-4 SENEDİR TARTIŞIYORLARDI” Olayla ilgili konuşan köy derneğinin başkanı Ali Said Kaymak şunları söyledi: ''Birbirleriyle komşulardı. Küçük meselelerden dolayı sürekli sürtüşme halindeydiler. Birbirinden sürekli şikayetçi oluyorlardı. Ben de kendilerini her gördüğümde böyle davranmamaları konusunda uyarıyordum. Birbirleri ile 3-4 senedir tartışıyorlardı. Dün İbrahim evinin önünde traktörünün tekerleğini değiştiriyormuş. O sırada Lütfü elindeki tüfekle çok yakın bir mesafeden İbrahim’i sırtından vurmuş. Ardından da İbrahim’in eşini ateş ederek öldürmüş. Ardından da kendi göğsüne sıkarak yaşamına son vermiş. Küçük meselelerden dolayı hep tartışırlardı.''
 
Üst Alt