Haber Konyaaltı sahilde tatilcilerin yerini defineciler aldı

Mesajlar
27,359
Tepkime
317
Puanları
83
Konyaaltı sahilde tatilcilerin yerini defineciler aldı

Antalya'da şiddetli yağış ve fırtınanın ardından taşan derelerin getirdiği alüvyonlar dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nin bazı bölümleri kahverengiye bürüdü. Dev dalgaların ardından dedektörle altın ve bozuk para arayanların adresi de sahil oldu.

kQCbeR5qu0-OoXMNif2EQQ.jpg

Antalya'daki şiddetli fırtınanın ardından Konyaaltı Sahili kahverengiye döndü. Öte yandan vatandaşlar ise dedektörle altın aradı
GAvqP_wcL02uJzvSbrpq_A.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyardığı Antalya'da salı gecesi başlayan şiddetli yağış ve fırtına etkisini yitirdi. 4 gündür aralıksız devam eden yağış nedeniyle hayatı olumsuz etkiledi.
-stEdbv5sUaxFwXDOXSjhA.jpg

Yağış yayaların yanı sıra sürücülere de zor anlar yaşattı. Öğleden sonra ise yağış etkisini azaltmaya başladı. Rüzgarın da kesilmesiyle birlikte günlerdir evlerinde olan Antalyalıların dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne geldi.
MulWUgTFlUiSccmqewRabQ.jpg

Vatandaşlar hem dev dalgaların görselliğini izledi hem de o anları fotoğraf çekerek ölümsüzleştir. Kumsala inmeyenler ise sahilde bandında yürüyüş yaptı.
_bvU3vg270KmU-k--iquUQ.jpg

Bazı vatandaşlar ise yazın sahilde turistlerin düşürdüğü ziynet eşyası yada bozuk paraları dedektörle aradı.
N9UZTnHkvka7hxNzXQnVyA.jpg

25 yıldır dedektörle sahilde altın arayan Ali Özyurt, “ Altın arıyorum bozuk para topluyorum. Gümüş ve altın çıkıyor. Bu işi 20 yıldır yapıyorum. Yağmurda zor oluyor ama ekmek kapısı, şansımızı arıyoruz. Düşürülenleri bulmaya çalışıyoruz. Yoksa dalga gide gele aşındırarak bunları kaybediyor. Biz değerlendiriyoruz” dedi.
l5iFhmC14EuChAbuqPLsDA.jpg

Şiddetli yağışın ardından taşan Boğaçayı’nın getirdiği alüvyonlu sular ise sahil bandını kahverengiye bürüdü. Çayın taşıdığı odun parçalarını ise bazı vatandaşların topladığı görüldü.
Mc6YxUI7OUqvwLdQZ1IvKA.jpg

 
Üst Alt