Haber Melania Trump'tan eşi Donald Trump'a başkan yardımcısı önerisi

Melania Trump'tan eşi Donald Trump'a başkan yardımcısı önerisi

Eski ABD Başkanı Donald Trump, şimdilerde 2024 Başkanlık seçimlerine hazırlanıyor. Başkan yardımcısı seçmeye çalışan Trump'a eşi Melania Trump'ın eski Fox News sunucusu Tucker Carlson'u önerdiği iddia edildi.

ocdKJs7MxEiM3uN8eN9FJw.jpg

2024 ABD başkanlık seçimlerine bir yıl kala, Cumhuriyetçi aday adayları arasındaki yarışı önde götüren Donald Trump'ın başkan yardımcısı olarak kimi seçeceği merak ediliyor.
9vaF3m3iKUS0aY2fkFb3wA.jpg

Axios haber sitesine göre, eski First Lady Melania Trump, eşi Donald Trump'ın geçtiğimiz nisan ayında Fox News medya kuruluşu tarafından kovulan ekran yıldızı Tucker Carlson'u başkan yardımcısı olarak seçmesi gerektiğine inanıyor.
ssvcLY1ED06rt_XgNjlNtg.jpg

Axios, Trump'a yakın isimsiz bir kaynağa dayandırdığı haberinde, "Carlson'un sahnede kocasının güçlü bir uzantısı olacağını düşünüyor" dedi.
2UuHsQVs9ki4NqlHeaiB-g.jpg

Trump da kısa bir süre önce katıldığı The Clay Travis ve Buck Sexton Show'da Carlson'un başkan yardımcısı olma fikri hakkında konuşmuş ve "Tucker'ı çok seviyorum. Sanırım onu düşünürdüm. Harika bir sağduyusu var" demişti.
-Rc9TepEfkW1j1LaN6DwIg.jpg

Ancak Trump'ın kampanya yardımcısı, Axios'un Melanie Trump ile ilgili iddialarını yalanladı.Yapılan açıklamada, "Başkan Trump veya kampanya ekibinden resmi bir açıklama gelmediği sürece bu sadece spekülasyondur ve bizden kaynaklanmamaktadır. Başkan Trump yalnızca Cumhuriyetçilerin adaylığını kazanmaya ve ardından genel seçimlerde Joe Biden'ı yenmeye odaklanmış durumda" denildi.
BGHsGPt-8E2FYtDi5pOLxg.jpg

Öte yandan Fox News, elektronik oylama donanım ve yazılım şirketi Dominion Voting Systems'in açtığı davada, sunucunun ağdaki yöneticileri ve diğer çalışanları e-postalar ve metinler yoluyla kötülediğini göstermesinin ardından, popüler siyaset programına rağmen Carlson'u görevden almıştı. Konuşmalarda Carlson'un Trump'tan tutkuyla nefret ettiğini ve kendisinin bir başkan için felaket olduğunu söylediğini ortaya koymuştu.

 
Üst Alt