Haber Sağanak yağış 9 ili vurdu

Mesajlar
27,359
Tepkime
317
Puanları
83
Sağanak yağış 9 ili vurdu

Öğle saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Bilecik, Kütahya ve Isparta'da su baskınları oldu. Çok sayıda ev ve işyeri su altında kaldı; göle dönen yollarda uzun araç kuyrukları oluştu. Ankara Valiliği ise yarın etkili olması beklenen sağanak için vatandaşları uyardı.

XhcPpGAt0UCtkzGguHct5g.jpg

Yurdun bazı bölgelerinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde sağanağın ardından yolda çökmeler meydana geldi.Öğleden sonra etkili olan yağış, Yenimahalle'de hayatı olumsuz etkilerken, Şehit Cem Ersever Caddesi'ndeki yolda çökmeler meydana geldi.Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine polis ve Ankara Büyükşehir Belediye ekipleri geldi. Çökmenin meydana geldiği yolda trafik kontrollü sağlandı, belediye ekipleri de çalışmalara başladı.Ankara Valiliği, kent genelinde yarından itibaren etkili olması beklenen sağanak nedeniyle ani sel ve su baskınlarına karşı uyardı.Valiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezinden alınan son verilere göre; yarın (perşembe) görülecek gök gürültülü sağanak yağışların, ilimiz ve çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.
RWVxtRgeg0OJkydOcvsCyw.jpg

İzmir'in çiğli ilçesinde öğle saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışta Anadolu Caddesi ile bağlı sokaklarda yer yer oluşan su birikintileri nedeniyle ulaşım güçlükle sağlandı. Zemin katlardaki konut ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı.İzmir İtfaiyesi ve İZSU ekipleri, su baskınından etkilenen yerlere müdahale etti.
85xJiERTdEKB6DyDhC6PcA.jpg

İzmir'in çiğli ilçesinde öğle saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışta Anadolu Caddesi ile bağlı sokaklarda yer yer oluşan su birikintileri nedeniyle ulaşım güçlükle sağlandı. Zemin katlardaki konut ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı.
VeyHeRcntUK5FAw0PfKXIQ.jpg

İzmir İtfaiyesi ve İZSU ekipleri, su baskınından etkilenen yerlere müdahale etti.
3pTWmDADe0qe0CyO6Ki1Ng.jpg

Denizli'de sağanak nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu, bazı ev ve iş yerlerinin bodrumlarını su bastı.
9YVgQb1FcEaPnCgMTCkA7g.jpg

Sağanak nedeniyle kent merkezindeki Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nda su taşkınları oldu.
-9KG_b2pkEKMMqGB2yNwIQ.jpg

Bu güzergahta ilerleyen belediye otobüslerinin geçişlerine bir süre izin verilmedi.
PDKbwh5u_k670JMhgHQRHg.jpg

Bazı caddelerde trafik akışı aksadı, uzun araç kuyrukları oluştu.
ulq2aW87JUilBrl1hNOsrA.jpg

Denizli Büyükşehir Belediyesi ekipleri, birikintilerin oluştuğu noktalarda suyu tahliye etti.
I-au2e8kS0-M2DUvNhuJdw.jpg

osbkX7GBYUGrPSSRRRVyIA.jpg

_8NsqkIJCkaVhN4WI1vRNw.jpg

Afyonkarahisar'da sağanak nedeniyle Afyonkarahisar-Uşak kara yolu Boyalı Kavşağı alt geçidini su bastı.
-1e0mxt2ykiWHump2uVtGA.jpg

Emniyet, jandarma, AFAD ve belediye ekipleri, suda mahsur kalan iki araçta bulunanları tahliye etti.
fwBeciG0REuvm0yaey_EAQ.jpg

Buradan sadece ağır tonajlı ve yüksek araçların geçişine izin verilirken, Afyonkarahisar-Uşak ve Afyonkarahisar-Antalya kara yolunda uzun araç kuyrukları oluştu.
Eb4gQ61ocUGX4rKD8fui8g.jpg

Ekipler, iş makineleriyle alt geçitteki suyu tahliye ediyor.
Fq4xBXQQpkCYbu33fwVBtw.jpg

Bilecik kent merkezinde etkili olan yağış nedeniyle Bahçelievler ile Hürriyet mahalleleri arasındaki alt geçidi su bastı. Baskın nedeniyle yol trafiğe kapandı. Burada mahsur kalan 3 araç, itfaiye ekiplerince kurtarıldı.Belediye ekiplerince alt geçidin temizlenmesinin ardından yol yeniden ulaşıma açıldı.Kentin bazı bölgelerinde yollarda su birikmesi nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Su basan bazı işyerlerini vatandaşlar kendi imkanlarıyla temizledi.Ekipler, yağış nedeniyle meydana gelen olumsuzlukları gidermek için cadde ve sokaklarda çalışmaları sürdürüyor.
JaZniZqFtk-bnztMUTpnXA.jpg

Kütahya'da ise sağanak ile birlikte dolu etkili oldu.İl merkezinde yaklaşık 2 saat süren dolu ve sağanak, bazı binaların bodrumlarında su baskınlarına yol açtı.
y-Y-xKFBMUC6qDMV1bW1EQ.jpg

Su birikintileri, şehir içi ve şehirler arası kara yollarında trafikte aksamalarına neden oldu.
jCOPBI69hk6AEiNAwXG1zA.jpg

Su birikintilerinden geçmeye çalışan bazı araçlar, arızalanarak yolda kaldı.
vXx5qtpQNkCp1qufoVnQKA.jpg

Kütahya-Afyonkarahisar Çevre Yolu'nda, sel nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanırken, trafik ekipleri de kontrollü şekilde ulaşımın sağlanması için çalışma yürütüyor.
8OYGUM3smES4Zqi7wlu2vQ.jpg

Kütahya Belediyesi ekipleri ise su birikintisi olan bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.Gediz ve Şaphane ilçelerinde etkili olan sağanak nedeniyle oluşan sel, tarım alanlarında zarara neden oldu.
H4ZFXfnVpE-npejmIWxplg.jpg

Isparta'nın ise Aksu ilçesinde etkisini gösteren kuvvetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu. Yağmura hazırlıksız yakalanan yaya ve sürücüler zor anlar yaşadı.
dZ78_PtKwU-fzoj-UX8hLQ.jpg

Sağanak nedeniyle Aksu-Yenişarbademli kara yolu Karağı köyü mevkisinde taşkın meydana geldi.Kolluk kuvvetleri, taşkının yaşandığı bölgeden araçların kontrollü geçmesini sağladı.Taşkının bazı tarım arazilerine de ulaştığı görüldü.
uX6XeTNb1U6WujaUK89RPw.jpg

Ardahan'da etkili olan sağanak ve dolu yaşamı olumsuz etkiledi.Kentte gün boyunca etkili olan sağanak, akşama saatlerinde dolu ile birlikte şiddetini artırdı.Sağanak nedeniyle su birikintilerinin oluştuğu cadde ve sokaklarda araçlar ilerlemekte güçlük çekti.Yağışa hazırlıksız yakalananlar zor anlar yaşadı.Yağışlar özellikle Ardahan-Artvin ve Göle ilçesi arasında etkisini sürdürüyor.
-Ks0zlDqlEeVLOaLZPAhTg.jpg

Kayseri kent merkezinde akşama doğru sağanak etkisini gösterdi.Sağanak nedeniyle bazı noktalarda su birikintileri oluştu, sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekti.Yağışa hazırlıksız yakalanan yayalar zor anlar yaşadı.Sağanak, aralıklarla devam ediyor.
 
Üst Alt