Haber SON DAKİKA: Malatya'da 5,2 ve 4,7 büyüklüğünde iki deprem | Son depremler

SON DAKİKA: Malatya'da 5,2 ve 4,7 büyüklüğünde iki deprem | Son depremler

AFAD'dan son dakika deprem açıklaması geldi. Malatya'nın Battalgazi ilçesi merkezinde saat 17.46'da 5,2; 17.49'da 4,7 büyüklüğünde iki deprem oldu. Sarsıntı çevre illerde de hissedildi.

AFAD'dan son dakika açıklaması geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verilrine göre, Malatya'da 5,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Saat 17.46'da Battalgazi ilçesi merkezinde meydana gelen deprem yerin 6.9 kilometre derinliğinde gerçekleşti.

Yabancı kaynaklara göre depremin büyüklüğü ise 5,6 olarak ölçüldü.

5,2'lik depremin ardından saat 17.49'da 4,7 büyüklüğünde ikinci bir sarsıntı daha kaydedildi.

Depremde şu ana kadar herhangi bir olumlsuzluk yaşanmadığı bildirildi.

Çevre illerde de hissedilen sarsıntı korku ve paniğe neden oldu. Adıyaman'da da hissedilen deprem sonrası vatandaşların korku ve panikle sokağa çıktığı ve araçlarına bindiği ve bu nedenle trafik yoğunluğu oluştuğu öğrenildi.

BAKAN YERLİKAYA'DAN İLK AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, depremde AFAD ve ilgili kurumlardan tüm ekiplerin saha taramalarıma başladığını belirterek, gelişmeleri yakından takip ettiklerini bildirdi.

Yerlikaya sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

"Malatya'nın Battalgazi ilçesinde 5,2 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerden de hissedilen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır.

Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun."

AFAD: ŞU ANA KADAR OLUMSUZ BİR İHBAR YOK

AFAD'dan yapılan açıklamada ise, şu ana kadar olumsuz bir ihbar olmadığı ifade edildi. Bölgede saha tarama çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

BATTALGAZİ BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, NTV yayınında, sarsıntı sonrası ilçede vatandaşlarda tedirginlik olduğunu ancak şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk ve hasar ybildirilmediğini kaydetti. Güder, vatandaşlardan hasarlı binalara girilmemesi uyarısında bulunarak bir süre güvenli bir yerde kalmalarını önerdi.

DEPREM ANINDA NE YAPMALI?
 
Üst Alt