Haber Yardım kampanyası tamamlandı, Bodrum’da öldürülen anne ile kızının cenazeleri 15 gün sonra teslim alındı

Yardım kampanyası tamamlandı, Bodrum’da öldürülen anne ile kızının cenazeleri 15 gün sonra teslim alındı

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Rus paralı asker Andrej Kuslevic’in öldürüp cesetlerini çarşafa sararak araziye attığı, eski eşi Irina Dvizova ve kızı Dayana Dvizova’nın cenazeleri, ülkelerinde başlatılan kampanyada toplanan yardımın ardından, 15 gün sonra teslim alındı.

0_UoiqzclUmX4qvGgo-Ocg.jpg

Bodrum’da öldürülen Rus anne ve kızının cenazeleri, 15 gün sonra teslim alınarak ülkelerine götürüldü.
QHicQ6Be2UC4u550gUq_8w.jpg

Bodrum’da yaşayan ve gayrimenkul alım-satım işi yapan Irina Dvizova ile kızı Dayana’ya yakınları 23 Kasım’da ulaşmayınca Konacık Mahallesi’ndeki evlerine gitti. Kapı açılmayınca kırarak içeri giren yakınları, koltukta anne-kıza ait olduğunu düşündükleri kan lekesi gördü. Yakınlarının ihbarı üzerine Bodrum polisi, anne-kızı bulmak için çalışma başlattı.
EMNDWLKRmUqTLzseIWNxcw.jpg

Ekipler, bölgedeki kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Adresin önünde tespit edilen bir aracın izini takip eden polis, aramayı İçmeler mevkisinde Tavşanburnu yolu civarında yoğunlaştırdı.
nXnR3MoVlka4INO1fOPU3g.jpg

28 Kasım saat 16.00 sıralarında yol kenarındaki dik yamaçta, anne ve kızın 3 metre arayla çarşafa sarılmış cesetleri bulundu. Savcının incelemesinin ardından cesetler, Bodrum Devlet Hastanesi’ne, oradan da Muğla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
9SAeB_cg9EuB4zzkv_AMNg.jpg

Anne ve kızının, Irina Dvizova’nın eski eşi Andrej Kuslevic tarafından öldürüldüğü belirlendi. Kuslevic’in olayın ardından küçük erkek çocuğunu da yanına alıp Litvanya'ya kaçtığı belirtildi.
rEqLkZt0fUeCvj6OEFZ3zQ.jpg

Maddi durumları iyi olmayan, 3 çocuğundan en büyüğü olan David Dvizova ve diğer yakınları, annesi ve kardeşinin cenazelerinin alınıp, ülkelerine götürülebilmesi için Rusya’da yardım kampanyası başlattı. David Dvizova, toplanan yardımların ardından beraberindeki yakınlarıyla birlikte Rusya’dan uçakla bugün Muğla’ya geldi.
J8k4gukGyUmf3qkB8ZpCdw.jpg

Dvizova, Adli Tıp Kurumu’ndaki resmi işlemlerin ardından teslim aldığı annesi ve kız kardeşinin cenazelerini Antalya Havalimanı’na özel cenaze aracı ile götürdü. Öte yandan, çifte cinayetin şüphelisi olarak aranan Irina Dvizova’nın eski eşi Andrej Kuslevic’in yakalanması için Litvanya güvenlik birimleriyle gerekli yazışmaların yapıldığı bildirildi.
 
Üst Alt