Haber Yeni evleneceklere faizsiz evlilik kredisi: Evlilik kredisi ne zaman verilecek, tutar ne kadar olacak?

Yeni evleneceklere faizsiz evlilik kredisi: Evlilik kredisi ne zaman verilecek, tutar ne kadar olacak?

Evlilik kredisinin ne zaman verileceği, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tamamlanmasının ardından sorgulanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim beyannamesinde, yeni evlenen çiftlere 2 yıl geri ödemesiz faizsiz evlilik kredisi vereceklerini duyurmuştu. Peki, evlilik kredisi ne zaman verilecek, tutar ne kadar olacak?

JAE9yIus90GrTOWXJK9dow.jpg

Yeni evlenecek çiftlere evlilik kredisinin ne zaman verileceği, vatandaşların merak edip araştırdığı konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesi olarak açıklanan evlilik kredisinin ayrıntıları sorgulanıyor. Peki, evlilik kredisi ne zaman verilecek, tutar ne kadar olacak ve kimler faydalanabilecek?
gboUNz3LqEWjTsf4ItC8og.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda dikkat çeken vaatlerden biri de faizsiz evlilik kredisi olmuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni evlenen çiftlere faizsiz 150 bin lira evlilik kredisi vereceklerini duyurmuştu.
LIoqTrEncUWxqqnQ6S9Afg.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Seçim Beyannamesinde açıklanan evlilik kredisi başvuru tarihine ilişkin henüz bir tarih açıklaması yapılmadı.Resmi bir açıklama yapılır yapılmaz haberimizden öğrenebilirsiniz.
riHgSDZvZk2LIdKLNwtiLA.jpg

Evlilik kredisiyle ilgili yapılan açıklama şu şekilde;"Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir. Bu üç unsurlu programın Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi ile uyumunu gözetecek, programlar arasındaki dengeyi, çalışma hayatında yer almayı caydırmayacak bir seviyede kuracağız.Sosyal destek programlarımız ekonomik ve sosyal yan etkileri de dikkate alınarak gözden geçirilecek, aile bütünlüğünü koruyucu ve geliştirici vasfı güçlendirilecektir. Sosyal yardımlardan yararlanma koşullarını standardize edeceğiz. Annelere olduğu gibi babaların da esnek çalışma imkanlarını genişleteceğiz. Kadın ve erkeğin evlilik bağıyla kurulan aileyi her türlü zararlı eğilimden koruyucu tedbirler alacağız." denildi.
 
Üst Alt