HaberMobil Teknoloji

Honor GPU Turbo ile Telefonları Uçuracak

Honor GPU Turbo ile telefonları uçuracak

Çinli telefon üreticisi Honor, donanım-yazılım entegrasyonu ve grafik işlem hızını artıran GPU Turbo teknolojisini duyurdu.

Huawei tarafından geliştirilen ve ilk kez Honor’un modellerinde kullanılan GPU Turbo teknolojisini tanıtıldı. GPU Turbo, sağladığı donanım-yazılım entegrasyonu ile cep telefonlarının grafik işlem verimliliğini önemli ölçüde arttırarak global kullanıcılara daha kesintisiz ve hızlı bir mobil deneyim sunuyor.

Honor GPU Turbo ile telefonları uçuracak

Yüzde 60 artan verimlilik, yüzde 30 düşen güç tüketimi

Huawei ve Honor, grafik işleme alanında yaptıkları araştırmaların ve edindikleri bilgi birikiminin sonucunda teknolojide bir çığır açmayı başardı. Devrim niteliğinde geliştirilen, donanım-yazılım entegrasyonlu grafik işlem hızlandırma teknolojisi GPU Turbo, alt katman sistemindeki geleneksel grafik işlem çerçevesini yeniden düzenleyerek kullanıcı deneyimine fark edilir katkılar sunuyor. GPU Turbo, grafik işlem verimliliğini %60 artırırken SoC (System on Chip) enerji tüketimini yüzde 30 azaltıyor. Bu sayede, akıllı telefon performansı ile enerji tüketimi arasındaki denge sağlanmış oluyor. Böylece, daha fazla görüntü işleme kabiliyetine sahip olan Honor cihazları, GPU Turbo ile olağanüstü görüntü kalitesi sağlarken batarya verimli kullanacak.

Mobil oyunlara ve yapay zekaya sunulan performans

Yüksek grafik işlem verimliliği gerektiren mobil oyunların yararlanacağı GPU Turbo ile kullanıcıların oyun deneyimi etkileyici biçimde optimize edilirken akıllı telefon donanımı ile EMUI ara yüzü arasında mükemmel entegrasyon sağlanacak. Honor akıllı telefonların temel kabiliyeti haline gelecek olan GPU Turbo ayrıca, gelecekte AR ve VR desteği de sunacak. GPU Turbo, kullanıcılar için en iyi görsel deneyimi yaratmak amacıyla, sanal eğitim, online alışveriş ve e-tıp dahil birçok sektör uygulamasında kullanılabilecek.

GPU Turbo özelliği, şu an Türkiye pazarında satışta olan Honor 9 Lite modelinde kullanılabiliyor. Büyük merakla beklenen Honor 10’da ve gelecek diğer modellerde de bu üstün özelliği göreceğiz. Ayrıca kısa bir süre önce duyurulan Honor Play ve Honor 9i modeli de bu teknolojiyi destekliyor.

Kullanımı ve dayanıklılığı ile bir çok akıllı telefondan daha farklı keyif veren bir cihaz ve marka olacak. Tüm modellerinde bir önceki modelle kıyasala sürekli cihazlarını geliştirmektedir.
Honor Akıllı cihazlar arasında şimdiden iyi yerlerde yeralmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu