Ara
Kullanıcı

Xiaomi Mi 10 kamera özellikleri hakkında ilk bilgiler geldi

Xiaomi Mi 10 kamera özellikleri hakkında ilk bilgiler geldi 4

Güvenilir bir sitenin aktardıklarına göre Xiaomi’nin bir sonraki tepe modelinde etkili yakınlaştırma için periskop kamera yer alacak. Aynı kameranın 8K 30fps video kaydetmesi de bekleniyor.

Xiaomi Mi 10 kamera özellikleri hakkında ilk bilgiler XDA Geliştiriciler sitesi tarafından ortaya çıkarıldı. Xiaomi bir sonraki tepe modelinde bir ilki gerçekleştirecek.

Akıllı telefon kameraları son dönemde birçok kişinin satın alım kriterlerinde ilk sıralara yükseldi. Bu da haliyle cihaz üreticilerinin akıllı telefon kamera donanımı ve yazılımı konusunda büyük adımlar atmalarını sağladı. Huawei P30 Pro’ya baktığımızda gece çekimi ve yakınlaştırma özelliğiyle epey beğeni topladı.

Meizu 16T tanıtılmadan rekabetçi fiyatıyla satışa sunuldu

23 Ekim tarihinde tanıtılacak Meizu 16T şimdiden ön sipariş almaya başladı. Çin’de listelenen telefonun böylece başlıca özellikleri ve fiyatı netlik kazanmış oldu....

P30 Pro ile birlikte yakınlaştırma konusunda etkileyici sonuçlara imza atan telefonlardan biri de  OPPO Reno 10X Zoom modeli. Bu her iki telefonun bu denli etkinli yakınlaştırma gerçekleştirebilmesini sağlayan periskop kamera iddiaya göre Xiaomi’nin bir sonraki tepe modelinde de kullanılacak.

Xiaomi Mi 10 kamera özellikleri hakkında ilk bilgiler geldi 5

Xiaomi Mi 10 periskop kamera ile gelebilir

Xda-developers sitesine göre Xiaomi 5x optik yakınlaştırma ve 50x’e kadar dijital yakınlaştırma gerçekleştirecek bir telefon üzerinde çalışıyor. Söz konusu bu bilgiler Xiaomi’nin son yayınladığı MIUI kamera yazılımında ortaya çıkarıldı.

Daha önceki kamera yazılımında ise Xiaomi’nin 8K 30fps video kaydı üzerinde çalıştığı görüldü. 8K video kaydı ve 5x optik / 50x dijital yakınlaştırmayı belki de aynı telefonda göreceğiz.

Yakınlaştırma konusunda mükemmel sonuçlar ortaya koyan periskop kameraların maliyetleri fazla olduğu için akıllı telefonlarda henüz yaygın şekilde kullanılamıyor. Xiaomi’nin Mi10 ya da yakın zamanda tanıtılacak bir Mi Mix serisi telefonda kullanacağı bu kameranın telefonların maliyetlerine nasıl yansıyacağı da merak konusu.

Kaynak : xiaomiburada
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.