Ara
Kullanıcı

Xiaomi Mi Mix 4 120Hz tarama hızına sahip olacak!

Xiaomi Mi Mix 4 120Hz tarama hızına sahip olacak! 2

Akıllı telefon pazarında tarama hızı konusunda yeni cepheler açılırken Xiaomi Mi Mix 4 ekran performansı ile öne çıkacak gibi görünüyor. İşte ortaya çıkan en son bilgiler…

Xiaomi severlerin merakla beklediği Xiaomi Mi Mix 4 ekran özellikleri belli olmaya başladı. Peki Mi Mix 4 bize tarama hızı tarafında ne sunacak?

Akıllı telefon pazarında son dönemde Hz savaşları yaşanmaya başladı. Bu iyi oldu zira bir süredir 90Hz tazeleme hızına sahip OnePlus 7 Pro kullanıyoruz ve telefon bizleri bile hayrete düşürecek bir performans ortaya koyuyor. Artık hiçbir ekran 60Hz olmamalı dedirten bu performansın da üzerinde bir performans ortaya koyan 120Hz tarama hızı ise 2017 yılında pazara sunulan ilk nesil Razer Phone tarafından kullanılmaya başlandı. Bugün ise “satışa sunulmayacak” denen Xiaomi Mi Mix 4 ekran tarafında bu özelliği sunmaya hazırlanıyor.

Xiaomi Mi Note 10 görüntüleri yayınlandı

Son günlerde haberlere konu olan Xiaomi Mi Note 10 modeline ait ilk görüntüleri sızdırıldı. Xiaomi’nin önümüzde günlerde duyuracağı telefonda açılır ön kamera...

Bildiğiniz üzere bugün pazarda satışta olan Asus ROG Phone 2‘de 120Hz tarama hızına sahip ve bugün ortaya çıkan bilgilere göre Mi Mix 4 serisinde de 120Hz tarama hızı bulunacak. Bu tarama hızını gördükten sonra işlemci tarafında da tek tercih Qualcomm Snapdragon 855+ olacak diyebiliriz.

Xiaomi Mi Mix 4 120Hz tarama hızına sahip olacak! 3

XDA Forumlarında ortaya çıkan sızıntı görseline göre Xiaomi’nin yeni telefonunda 60Hz ve 120Hz arasında geçiş yapılabileceği görüntüleniyor. Bu noktada 90Hz seçeneğinin olmaması ise bizce biraz saçma bir yapı olmuş. 60Hz ile 120Hz tarama hızına sahip bir sistemin 1,5 kat 90Hz tarama hızını da sunması gerekliydi.

Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Telefonun 24 Ekim tarihinde tanıtılması bekleniyor…

Kaynak : xiaomiburada
  • Site İçi Yorumlar

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.