HaberİPhone

AirDrop İle Nasıl Paylaşım Yapılır?

AirDrop ile fotoğraf ve video paylaşımı nasıl yapılır? Apple’nin iPhone ve iPad gibi cihazlarda fotoğraf ve video paylaşımı yapabilmeniz için iOS işletim sisteminde AirDrop adlı bir özellik bulunuyor. Apple kendi cihazları dışında farklı cihazlar ile paylaşım yapılmasından pek hoşlanmıyor. Bu nedenle dışarıya daha kaplı bir sistem kullanıyor. Bir çok kullanıcı için sıkıntılı bir durum, hatta bazı kişiler internetten göndererek çözüm üretmeye çalışıyor. Ancak bu durum yavaş olduğu gibi çözünürlük kaybına da neden olmaktadır. Bu sistem her ne kadar kapalı bir sisteme sahip olsa da tabi ki avantajları da bulunuyor. AirDrop’da bunlardan bir tanesi, çok daha hızlı bir şekilde kayıpsız veri transferi yapabiliyorsunuz.

AirDrop İle Fotoğraf ve Paylaşımı Yapma

Öncelikli olarak her iki cihazında AirDrop özelliğinin açık olması gerekiyor. AirDrop’u açmak için Ayarlar – Genel – AirDrop yolunu izleyip Herkes seçeneğini seçiyorsunuz.

Daha sonra göndermek istediğiniz fotoğraf ve videoları seçip paylaş ikonuna tıklıyorsunuz.

AirDrop-ios

Paylama simgesine dokunduktan sonra üst bölümde yer alan ekranda AirDrop ile eşleşen cihazlar görünür. Paylaşmak istediğiniz seçeneği seçip karşı tarafın kabul etmesini bekliyorsunuz. Kabul edildikten sonra dosyalar gönderilmeye başlanacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu