e
sv

Android Telefonda Simge Boyutunu Değiştirme

avatar

Tek Bilgin

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Android Telefonda Simge Boyutunu Değiştirme 16

Android cihazlar büyük simge ve küçük simge kullanımı

Android cihazlar fabrika çıkış ayarları ile bizlere sunulmaktadır. Gelen cihazların ilk kurulumunu yaparken bir çok ayar ve buna benzer kısmi yapısal kişiselleştirme ayarına ihtiyaç duyarız. Bir çok kullanıcı cihazı ilk kurdugu şekilde ayar yapmadan cihazı kullanmaya başlar ve bu şekildede kullanır. Bu konuda bahsedeceğim olay ise cihazlarınızda büyük ve küçük simge kullanımı olacak. Sizin tercihiniz artık hangi yönde olursa onu bu konuyu inceleyerek yapabilirsiniz.

Kullanmış oldugum cihaz Samsung Galaxy Note 8 ve Android 9.0 Sürümüne sahip. Diğer Samsung marka cihazlarda Android sürümü 9 ve 10 olanlarda yar kısımları hemen hemen aynı. Resmlere bakarak zaten bu değişiklikleri nasıl yapacağınızı anlarsınız. Dilerseniz simdi bu işlemi nasıl yapacağımızı anlatmaya başlayalım.

 

1. Android cihazımızdan ayarlar kısmına giriş yaparak ilk işlemimizi başlatıyoruz arkadaşlar.

 

Android Telefonda Simge Boyutunu Değiştirme 17

 

2. Daha sonraki aşamamız Ayarlara giriş yaptıktan sonra Ekran Simgesine girişyapmak olacak.

 

Android Telefonda Simge Boyutunu Değiştirme 18

 

3. Daha sonraki aşamamız ise Ana Ekran kısmına giriş yapalım arkadaşlar. Bu ayarlar Samsung marka cihazdan ekran görüntüleri alınarak oluşturulmuştur. Bunun bilincinde olmanızı tavsiye ederim.

Android Telefonda Simge Boyutunu Değiştirme 19

 

4. Daha sonra karşımıza Ana ekran matrisi ve Uygulamalar ekranı matrisi diye ikitane farklı senecek ve menü çıkacak. Bu seçeneklerin ikiside simge boyları ile alakalı fakat farklı kısımlarda kisimge boylarına dokunuş yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Ana Ekran Matrisi : Ana ekranınızda yer alan simge boyutuna ayar vermenizi sağlamaktadır.

Uygulamalar Ekranı Matrisi : Uygulamalrın oldugu kısımdaki simge boylarına ve sayfa başı düzecek uygulama sayısını ayarlamanıza olanak saglamaktadır. Bunu biraz daha açıklamak gerekecek olursa, Sayfa başı düzen uygulama sayısı düştük sıra sige boyu da bu orantıda büyümektedir.

Android Telefonda Simge Boyutunu Değiştirme 20

 

5. Şimdi gelin seçimlerin nasıl göründüğüne hep birlikte bakalım. 4×5 ve 5×6 arasında nasıl bir fark olduğunu anlamak için sizler için hazırlamışolduğumaşağıdakiresimlere bakabilirsiniz. 4×5 seçildiği zaman simgeler daha büyük olmaktadır. Simgelerin büyümesi demek sayfa başına düşecek uygulama simgesinin de azalması demektir.Ben kendi cihazımda 5×6 kullanmaktayım bunun sebebi ise sayfa başı düşen uygulamanın artmasını sağlamaktır. Sizler dilediğiniz ayarları kullanabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar
Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478