Android SystemHaber

CyanogenMod 14 (CM14) Nougat 7.0 ROM’larda Root Etkinleştirme – Nasıl Yapılır?

Tüm CyanogenMod 14 Android 7.0 Nougat ROM’larında kök erişimini kolayca gerçekleştirebilir veya etkinleştirebilirsiniz. CyanogenMod 14 Android’in en son sürümü olan Android 7.0 Nougat’ı temel alan en yeni özel ROM’dur.  Android 7.0 Nougat, önemli değişiklikler ve güncellemelerle en iyi Android sürümlerinden biri olarak kabul ediliyor.

Telefonunuz, 6.0 Marshmallow veya 5.0 Lollipop olabilir. Eski Android sürümlerine sahipse, CyanogenMod 14, telefonunuzu Nougat 7.0’a güncelleyerek hayata geçirmenize yardımcı olacaktır. Bu Android sürümü, güncellenmeye değer kılan birçok yeni özelliğe sahiptir.

Telefonunuza CyanogenMod 14 yüklemek için, telefon modelinize bağlı olarak TWRP veya PhilZ gibi özel bir kurtarmaya ihtiyacınız olacak. CM’nin her sürümünde olduğu gibi, CyanogenMod 14, bir Nougat ürün yazılımında yapamayacağınız birçok şeyi yapmanızı sağlar. Telefonu kişiselleştirmenize izin veren birçok seçenek vardır.

Ancak, telefondan ve ROM‘dan tam olarak yararlanmak istiyorsanız, o zaman root’a ihtiyacınız olacak. Root, bir Android cihazının tüm güçlerini ortaya çıkarmak söz konusu olduğunda anahtardır. CyanogenMod 14’ü kurduysanız ve root istiyorsanız endişelenmeyin. Herhangi bir özel çekirdeği veya herhangi bir modu flaş etmeniz gerekmez.

CyanogenMod 14 köklü yani Root edilmiş olarak gelir, ancak varsayılan olarak kök erişimi devre dışı bırakılmıştır. CyanogenMod 13 dahil olmak üzere önceki CyanogenMod sürümlerinde de durum böyledir. CM14’te root erişimine sahip olmak istiyorsanız, onu etkinleştirmeniz gerekecektir. Neyse ki, root’u etkinleştirmek çok kolaydır.

[su_label type=”warning”]CyanogenMod 14 Android 7.0 Nougat ROM’larında Root Erişimi Nasıl Etkinleştirilir?[/su_label]

  1. Telefonunuzun kilidini açın.
  2. Ayarlar simgesine dokunun.
  3. Oradan, Telefon Hakkında / Cihaz Hakkında’ya kadar aşağı kaydırın.
  4. Orada, Derleme Numarasına yedi kez hızlıca dokunun. Geliştirici Seçeneklerini etkinleştirecektir.
  5. Şimdi, ayarların ana menüsüne geri dönün, aşağı kaydırın ve Geliştirici Ayarları‘na dokunun.
  6. Geliştirici Seçeneklerindeyken, Root Erişimi adında bir seçenek var onu bulun ve Uygulamalar olarak ayarlayın.

İşte bu. Artık CyanogenMod 14 Nougat cihazınız, dünyanın en popüler ROM’larından birinin yanında root erişimine sahip olacak. Yazılım sınırları olmayan bir telefonun keyfini çıkarın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu