HaberMobil Teknoloji

En Performanslı Android Telefon Listesi – Aralık 2021

Herkes tarafından bilinen popüler benchmark platformu AnTuTu her ay olduğu gibi Aralık 2021 için de en performanslı telefon listesini paylaştı. AnTuTu, amiral gemisi ve orta segment akıllı telefon modelleri için iki farklı liste yayınlandı. Snapdragon 8 Gen 1 işlemciye sahip cihazların önümüzdeki ay listeye girmesi girmesi bekleniyor.

[su_label type=”success”]Amiral Gemisi Modeller[/su_label]

AnTuTu, Aralık 2021 en performanslı amiral gemisi modeller listesinde ilk sırayı geçen ay olduğu gibi Snapdragon 888 Plus işlemciye sahip Xiaomi Black Shark 4S Pro aldı. İkinci ve üçüncü sırada yine aynı işlemciye sahip Nubia Red Magic 6S Pro ve Vivo iQOO 8 Pro yer alıyor.

Dördüncü sırada ise geçtiğimiz ayın beşincisi Snapdragon 888 Plus işlemciye sahip Vivo X70 Pro+ bulunuyor. Beşinci sırayı geçtiğimiz ay duyurulan Snapdragon 888 işlemciye sahip Oppo’nun ilk katlanabilir akıllı telefonu Oppo Find N aldı. Altıncı sırada geçtiğimiz ayı yedinci sırada bulunan Snapdragon 888 işlemciye sahip Vivo iQOO 8 karşımıza çıkıyor.

[su_label type=”warning”]Orta Segment Modeller[/su_label]

AnTuTu, Aralık 2021 en performanslı orta segment modeller listesinde yer alan 10 cihazın 9’u Snapdragon 7 serisi işlemciye sahip. Geçen ay olduğu gibi Snapdragon 778G işlemciye sahip Vivo iQOO Z5 ilk sırada bulunuyor. İkinci sırada ise Aralık ayında duyurulan Snapdragon 778G Plus işlemciye sahip Honor 60 Pro yer alıyor.

Üçüncü sırada farklı olarak Kasım ayında duyurulan Snapdragon 778G işlemciye sahip Oppo Reno 7 5G bulunuyor. Dördüncü sırada Snapdragon 780G işlemcili Xiaomi Mi 11 Lite 5G, beşinci ve altıncı sırada ise Snapdragon 778G işlemciye sahip Honor 60 ve Xiaomi Civi karşımıza çıkıyor.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu