Nasıl Yapılır - Mobil

Facebook Ön Bellek Verilerini Nasıl Silinir? Hafızada Bolca Yer Açmak için

Android cihazlarda kullanmış olduğumuz tüm uygulamalar, Ön Bellek Verilerini cihazlarda C:/ yani Dahili depolamada çok büyük yer kaplayabilir. Bu verileri silmek için isterseniz çeşitli uygulamalar kullanırsınız. Fakat bu işlemi program kurmadan da yapmanız mümkün dür.

Bu konumuzda sizlere Facebook Uygulamasının gereksiz verilerini silme işlemini nasıl gerçekleştiririz bundan bahsedeceğim.

[ilgiliMakale icerik_id=”3631″]

Öncelikle Android cihazlarınızdan izlemeniz gereken adımları sırası ile sizlere sunacağım. Yapacağınız işlemleri en az haftada bir kez tekrarlamanızı tavsiye ederim. Böylece sisteminizde boş alan açmış olursunuz. Şimdi gelin hep birlikte izlememiz gereken yollara bakalım.

Öncelikle Android Cihazlarınızdan Ayarlar kısmına girmeniz gerekmektedir. Daha sonraki adımlar aşağıdaki resimlerde sizlere sunuyorum. Cihaz ve Android Sürümü den kaynaklı farklılıklar olabilir fakat genel olarak izlenmesi gereken yol bu şekildedir.

Not : Kullanmış olduğum cihaz Samsung Galaxy Note 8 ve Android sürümü 9.0.0

  • Ayarlar 》Uygulamalar Kısmına Giriş Yapınız.

  • Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan Facebook uygulamasını bulunuz.

  • Uygulamanın simgesine tıklayarak uygulamanın ayarlar kısmına ulaşmış olcaksınız. Burada karşınıza çıkan ekranda farklı bilgi ve ayarlar yer almaktadır. Burada Depolama kısmına giriş yapınız.

  • Karşımıza Veriyi Sil ve Önbelleği Temizle bizim bu aşamada yapmamız gereken Önbelleği Temizle butonuna tıklamak olacak. Üstteki resimde Önbellek yazan kısmın karşında 223 MB yazmaktadır. Yani ön bellekte şuan bu uygulama 223 MB veri tutmaktadır.

  • Önbelleği temizle seçeneği ile gördüğünüz gibi önbellek verisi 0B olmuştur.

Bu yaptığımız işlem kimilerine göre sıradan ve basit bilgiler olabilir fakar uygulamasını bilmeyen bir çok okuyucu olduğunu düşündüğüm için sizlere bu konuyu hazırladım. Sizlerde bu tip isteklerinizi yorumlar kısmında bize iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu