Haber Adana Milletvekili Bilal Bilici İYİ Parti'den istifa etti

Adana Milletvekili Bilal Bilici İYİ Parti'den istifa etti

İYİ Parti Adana Milletvekili Bilal Bilici, partisinden istifa etti. İYİ Parti'nin Meclis'teki sandalye sayısı 37'ye düştü.

Bilal Bilici

Adana Milletvekili Bilal Bilici, sosyal medya hesabından açıklama yaparak İYİ Parti'den istifa ettiğini duyurdu.

Bilici açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"2023 yılında gerçekleşen seçimlerde İYİ Parti’den milletvekili seçildim. Geçtiğimiz süre içerisinde milletimiz ve partimiz için elimden gelen çabayı sarf ettim.

İYİ Parti ailesinin bir üyesi olarak görev yaptığım süre içerisinde çok değerli dostlar edindim. Başta İYİ Parti’ye oy vermiş Adanalı hemşehrilerim olmak üzere teşkilatlarda hiçbir karşılık beklemeden sadece vatan sevgisi ile görev yapan herkese bana olan destekleri için gönülden teşekkür ederim. Geldiğimiz noktada bu çatı altında faydalı olamayacağımdan istifa ettiğimi belirtiyorum."

BİLAL BİLİCİ KİMDİR?

1984 yılında Adana'da dünyaya gelen Bilal Bilici, Boston Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. Bilici, Bahçeşehir Üniversitesi'nde global ilişkiler alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı, ABD’de özel sektörde üst düzey danışmanlık görevlerinde bulundu.

Petrol ve petrokimya alanında Dubai’de özel sektörde yönetici olarak görev alan Bilal Bilici, İYİ Parti Genel Başkan Danışmanlığı ve İYİ Parti Washington Temsilciliği görevlerini de üstlendi.
 
Üst Alt