Haber AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Fransa'ya PKK/YPG tepkisi: Senatoda ağırlanmaları utanç verici

Mesajlar
27,359
Tepkime
328
Puanları
83
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Fransa'ya PKK/YPG tepkisi: Senatoda ağırlanmaları utanç verici

SON DAKİKA HABERİ: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, terör örgütü PKK/YPG mensuplarının Fransa Senatosunda ağırlanıp teröristlere madalya verilmesine tepki gösterdi. Çelik, "PKK/YPG mensuplarının ağırlanması Fransa adına utanç vericidir. Bu aynı zamanda Türk-Fransız dostluğunu hedef alan provokatif bir eylemdir. Bu rezaleti şiddetle kınıyoruz" dedi.

haberi! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, terör örgütü PKK/YPG mensuplarının Fransa Senatosu'nda ağırlanmasının, Fransa adına utanç verici olduğunu belirterek, "Bu, aynı zamanda Türk-Fransız dostluğunu hedef alan provokatif bir eylemdir. Bu rezaleti şiddetle kınıyoruz" dedi.

"DEMOKRASİYE HAKARET" Çelik, sosyal medya hesabından, terör örgütü PKK/YPG mensuplarının, Fransa Senatosunda ağırlanmasına ve teröristlere madalya verilmesine ilişkin paylaşımda bulundu. Ömer Çelik, şunları kaydetti: "Terör örgütü PKK/YPG mensuplarının Fransa Senatosu'nda ağırlanması, Fransa adına utanç vericidir. Bu, aynı zamanda Türk-Fransız dostluğunu hedef alan provokatif bir eylemdir. Bu rezaleti şiddetle kınıyoruz. Fransa Senatosu'nun teröristlerin yuvası haline getirilmesi, tüm demokratik değerler için tehdittir. Fransa Senatosu, terörle mücadele değerlerini savunmalıdır. Teröristlere madalya takılması demokrasiye hakarettir."

"HUKUK VE DEMOKRATİK DEĞERLER AYAKLAR ALTINA ALINDI" PKK yandaşlarının, yakın bir zamanda Fransa'da da kamu düzenini tehdit ederek, güvenlik güçlerine saldırdığını ve polis araçlarını tahrip ettiklerini hatırlatan Çelik, "Fransız demokrasisine saldıranların ödüllendirilmesi, hukukun ve demokratik değerlerin ayaklar altına alınmasıdır. Bu terör örgütü, hangi ada sahip olursa olsun ülkemizin ve insanlığın düşmanıdır. Bu katliam şebekesiyle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu terör örgütüne destek verenler, eninde sonunda bununla yüzleşeceklerdir." görüşünü dile getirdi.
 
Üst Alt