Haber Alkollü sürücünün çarptığı yaya hayatını kaybetti

Tepkime
364
Alkollü sürücünün çarptığı yaya hayatını kaybetti

Ankara'da kaldırımda yürüyen Merve Onaycı, alkollü sürücünün kontrolünden çıkan otomobilin çarpması sonucu yaşamını yitirdi. 2,92 promil alkollü olduğu belirlenen sürücü tutuklandı.

Ankara'nın Etimesgut ilçesi TBMM Caddesi'nde önceki gün Kadir İrfan Sözügüzel (29) yönetimindeki otomobil, kontrolden çıkarak kaldırımda yürüyen Merve Onaycı'ya (33) çarptı. Ağır yaralanan Onaycı, ihbarla gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Onayca, doktorların tüm müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Kazanın ardından araçta çıkan yangın ise itfaiye ekibi tarafından söndürüldü. SÜRÜCÜ 2,92 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI Kazadan yara almadan kurtulan sürücü Sözügüzel'in, yapılan testte 2,92 promil alkollü olduğu belirlendi.
Merve Onaycı

''PİŞMANIM'' Gözaltına alınan Kadir İrfan Sözügüzel, bugün adliyeye sevk edildi.

Sözügüzel, ifadesinde, kaza öncesi kız arkadaşı ile tartıştıklarını belirterek, "Kız arkadaşımı eve bırakmıştım. Moralim çok bozuktu, alkol aldım. Yolda ilerlerken aniden panik yaptım. Direksiyon hakimiyetini kaybettim. Telaştan kaldırımda yürüyen bayanı fark edemedim. Pişmanım" dedi. TUTUKLANDI Kadir İrfan Sözgüzel, 'bilinçli taksirle ölüme neden olmak' suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Merve Onaycı'nın cenazesi ise dün Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

• Beğen
Tepkiler: CaN

CaN

admin
Tepkime
4,678
Alkolü araç kullanmayın!

Etiketler
alkollü ankara kaza
Üst Alt