Android 13 ve One UI 5.0 Güncellemesi Alacak Samsung Cihazlar | Çıkış tarihi | Özellikleri

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 682

CaN

admin
Tepkime
4,697
20220723_014422.jpg

Samsung , Android 12 güncellemesini çeşitli uyumlu telefonlara ve tabletlere dağıtarak kullanıcı yelpazesini sürekli olarak genişletiyor. Öte yandan Google, 2022 için bir sonraki büyük işletim sistemi olan Android 13 üzerinde hızla çalışıyor ve yakında birçok yeni cihazda bu sürümü göreceğiz. Ancak Samsung, Android 13 işletim sistemi yükseltmesine sahip olacak cihazlarına ayrıca One UI 5.0'ı sürümü ile birlikte sumacak.

One UI 5.0 Samsung marka akıllı telefonlar için dizayn edilmiş en son arayüz sürümü olacak. Merakla beklenen One UI 5.0 ile ilgili görseller ve bazı haberler ilgi çekmeye başladı.

Google, Android 13 Developer Preview sürümünü Şubat Mart gibi tanıtmıştı. Yaklaşık 4 ay sonra şirket, Haziran'da Android 13 işletim sisteminin Genel Beta testine başlayar sitemin testlerini beta kullanıcılarına sundu ve muhtemel genel kullanıcılara sunulacağı tarih aralığı ise Ekim Kasım aylarında AOSP sürümü yayınlanacak ve böylelikle birçok kullanıcı Android 13 ile resmi olarak kullanma şansına ve cihazlarını yükseltme şansına erişecek. Tabi bu durum ülkemizde nasıl olur? sorusuna cevap olarak tarihler aynı olur büyük olasılıkla.

:xxxram: Android 13 Beta Dağıtım Planı
Samsung'un One UI 5.0'ı Android 13 işletim sistemini OEM üzerinden güncelleme yapacak ve Ağustos Eylül 2022'de ilk Beta dağıtım testine başlaması bekleniyor. Daha önce, Android 12 tabanlı One UI 4.0'ın Beta testi Eylül ayında başlarken, resmi dağıtım Kasım ortasında gerçekleşmişti bunu baz alırsak bu Android 13 One UI 5.0 içinde bu şekilde olma olasılığı yüksek duruyor.

samsung-android-13-easter-egg-img.jpg

?️Android 13 Onu UI 5.0 Destekleyen Cihazlar
Samsung, geleneğini sürdürerek bu yıl Şubat ayında Galaxy S22 serisinin yanı sıra One UI 4.1'i duyurdu. One UI 4.1'den sonra, yeni One UI - One UI 5.0 ile bir sonraki büyük işletim sistemi yükseltmesini hangi Galaxy cihazların alacağına gelin hep birlikte bakalım.

Galaxy S Serisi​

• Galaxy S22 5G
  • Galaxy S22+ 5G
  • Galaxy S22 Ultra 5G
  • Galaxy S21 5G
  • Galaxy S21+ 5G
  • Galaxy S21 Ultra 5G
    • Galaxy S21 FE 5G
  • Galaxy S20 LTE/5G
  • Galaxy S20+ LTE/5G
  • Galaxy S20 Ultra 5G
    • Galaxy S20 FE LTE/5G
  • Galaxy S10 Lite

Galaxy Note Serisi​

• Galaxy Note 20 LTE/5G
  • Galaxy Note 20 Ultra LTE/5G
  • Galaxy Note 10 Lite

Galaxy Z Serisi​

• Galaxy Z Fold 3 5G
  • Galaxy Z Flip 3 5G
  • Galaxy Z Fold 2 5G
  • Galaxy Z Flip LTE/5G

Galaxy A Serisi​

• Galaxy A73
  • Galaxy A53
  • Galaxy A33
  • Galaxy A13
  • Galaxy A23
  • Galaxy A72
  • Galaxy A52S 5G
  • Galaxy A52 LTE/5G
  • Galaxy A71
  • Galaxy A51

Galaxy Tab Serisi​

• Galaxy Tab S8
  • Galaxy Tab S8+
  • Galaxy Tab S8 Ultra
  • Galaxy Tab S7 LTE/5G/Wi-Fi
  • Galaxy Tab S7+ LTE/5G/Wi-Fi
  • Galaxy Tab S7 FE LTE/5G/Wi-Fi
  • Galaxy Tab S6 Lite

? One UI 5.0 Bilinen bazı Özellikleri

• Yeni bildirim tasarımı
  • Piksel izin iletişim kutuları
  • Görüntülerden metin içeriği alan Klavye OCR tasarımı
  • Güvenlik ve gizlilik merkezi güncellemesi
  • Yeni çoklu görev hareketleri
  • Samsung Notes'ta İşbirliği ile daha gelişmiş Not alma uygulaması.
  • Hızlı ayarlar kısmında, şu anda aktif olan uygulamaları görebilme
  • Telefon hakkında sayfası artık cihazın görüntüsünü gösterecek.
  • Ayarlarda UWB geçişi mevcut olacak.
samsung-one-ui-5-img.jpg

Tepkime
4
Samsung Yine Yapmış yapacağını ? hep üst modeller var

• Beğen
Tepkiler: CaN

CaN

admin
Tepkime
4,697
Samsung Yine Yapmış yapacağını ? hep üst modeller var
Evet aslında bi nevi öyle oluyor maalesef. Bu sistemde eskileri yenilemek maksadı ile böyle bir yol izleniyor bu benim kendi fikrim

Etiketler
alacak cihazlar android 13 güncelleme one ui 5 one ui 5.0 alacak cihazlar one ui 5.0 özellikleri samsung yenilikler
Üst Alt