Haber Bahçeli'den hakeme saldırıya tepki

Bahçeli'den hakeme saldırıya tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından hakem Halil Umut Meler'in uğradığı yumruklu saldırıya ilişkin, ''Türk sporuna gölge düşürmüştür. Bahanesi ne olursa olsun asla tasvip edilmeyecek ilkel görüntüler aynı zamanda toplumsal huzur ve güvenliğimizi de sarsmıştır.'' ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından hakem Halil Umut Meler'in uğradığı saldırıya, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

''TÜRK SPORUNA GÖLGE DÜŞÜRMÜŞTÜR''

Bahçeli, paylaşımda, Süper Lig'in 15'inci haftasında oynanan MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor futbol müsabakasının bitiminde sahaya hışım ve hınçla giren MKE Ankaragücü Kulüp Başkanı'nın görevli hakeme yumruklu saldırısı ve müteakiben meydana gelen ilave şiddet sahnelerinin milleti derinden yaraladığını ve Türk sporuna gölge düşürdüğünü belirtti.

''PROVOKATÖRLERİN EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMASINI TEMENNİ EDİYORUM'' Bahanesi ne olursa olsun asla tasvip edilmeyecek bu ilkel görüntülerin aynı zamanda toplumsal huzur ve güvenliği de sarstığını bildiren Bahçeli, "Söz konusu müsabakanın hakemi Sayın Halil Umut Meler'e yapılan şedit saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, saldırganların ve dün akşamki ortama çanak tutan provokatörlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını temenni ediyorum." açıklamasını yaptı.

W1pSARj67EOM1_CgCXDvHQ.jpg

"AHLAKLI İNSAN, SORUMLULUK DÜZEYİ YÜKSEK İNSAN DEMEKTİR''

Türk futbol hayatının şikeyle, şiddetle, sinir nöbeti geçiren ve illegal fonlara adı karışan kuşkulu isimlerle anılmasının esef ve endişe verici bir tabloyu ortaya çıkardığını aktaran Bahçeli, şunları kaydetti: "Ahlaklı insan, sorumluluk düzeyi yüksek insan demektir. Sporun ahlak, barış ve kardeşlik doğasına muhalif faillerin ve sancılı gelişmelerin sürekli mesafe alması, bununla mündemiç sosyal bir içerik kazanması Türkiye'yi zora sokacaktır. Buna karşı verilecek mücadele de haklı ve meşru bir mücadeledir, milli birlik ve dayanışma ruhumuza hiç kimse, hiçbir surette kast edemeyecektir. Şu anda akli selime, itidale, sükunete, sağduyuya ve sorumluluk anlayışıyla hareket etmeye çok ciddi ihtiyaç vardır. Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararı ile tüm liglerdeki maçların süresiz olarak ertelenme kararıyla birlikte, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nin, hakemlerin maçlara çıkmama çağrısının tekrar gözden geçirilmesini, Türk sporunun birkaç provokatöre teslim olmamasını yürekten ümit ediyorum.

''GÜN BİR OLMA GÜNÜ, KARDEŞ OLMA GÜNÜ, HOŞGÖRÜ GÜNÜDÜR"

Yaşanan bu krizi, Türk sporu ve futbolu için bir fırsata çevirmek mümkündür. Kaynaşıp kucaklaşarak, sevgi ve saygı içerisinde, dostluk ve centilmenlik etrafında kenetlenerek sahaları tribünlerle birlikte şölen ortamına, bayram ve bahar havasına dönüştürmek hedefimiz ve haysiyet görevimizdir. Sorunlardan kaçarak çözüm bulamayız, sürgülü kapıları, kilitli gönülleri açamayız. Gün bir olma günü, kardeş olma günü, hoşgörü günüdür."

Vuist7_WZUqy3-B-z77k8Q.jpg

 
Üst Alt