Haber Beşiktaş’taki gece kulübü yangını için iddianame hazırlandı: 9 kişi hakkında 22,5 yıla kadar hapis istemi

Beşiktaş’taki gece kulübü yangını için iddianame hazırlandı: 9 kişi hakkında 22,5 yıla kadar hapis istemi

İstanbul Beşiktaş’ta bir gece kulübünde çıkan ve 29 kişinin yaşamını yitirdiği yangınla ilgili olarak hazırlanan iddianame tamamlandı. İddianamede 9 şüpheli için ayrı ayrı 22,5 yıla kadar hapis cezası istendi.

4nifHMB-20SU1IcEUW6Udg.jpg

İstanbul Beşiktaş’ta gece kulübündeki tadilat sırasında çıkan ve 29 kişinin ölümüyle sonuçlanan yangına ilişkin soruşturma tamamlandı.
rp4hGtqb2kSeWTPBm734jg.jpg

Savcılık, yangınla ilgili olarak iddianame hazırladı. İddianamede 9 şüpheli için 22,5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.
iFMEFQoVEUO57DKZ9JX7XQ.jpg

Gece kulübünde 2 Nisan'da tadilat sırasında çıkan yangında 29 kişi hayatını kaybetmiş, 2 kişi yaralanmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, iş yerinin mesul müdürü İsmet Şen (65), iş yerinin ortakları Mehmet Menduh Ceylan (45), Şahzade Şekergümüş (50) ve Fatma Dörtgül, muhasebeci S.A. (39), işletme müdürü A.A.P. (26), tadilatla ilgili metal işleri sorumlusu Kahraman Erdem (47), metal işleri firma sahibi Çağatay Altunel (43) ve mobilyacı E.E. (40) gözaltına alınmış, E.E. emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.
bUhnmBRZiEWpEddFLGYn3w.jpg

Çalışmalar kapsamında iş yeri teknik servis sorumlusu İbrahim Bildirici, iş kazasından suç kaydı bulunan sahne yapımı firması sahibi Dursun Çelik ve sahne yapımı teknik servis firması sahibi Sibel Çelik de gözaltına alınmıştı.
2pqivhH3IEaTXv-lL8XNRQ.jpg

İstanbul Adliyesi'ndeki Müracaat Savcılığında ifadeleri alınan 11 şüpheliden 9'u "taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma" suçundan tutuklama talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilmiş, 2 şüpheli ise savcılık ifadelerinin ardından serbest kalmıştı. Sulh ceza hakimliğindeki işlemleri tamamlanan şüphelilerden 8'i tutuklanırken, 1 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.
 
Üst Alt