Haber Boğdu, ikiye bölüp buzdolabında sakladı: İstanbul’daki vahşi cinayette karar belli oldu

Boğdu, ikiye bölüp buzdolabında sakladı: İstanbul’daki vahşi cinayette karar belli oldu

İstanbul’da yazar Mustafa Kasadar’ın oğlu Muhammed Nuh Kasadar’ı vahşice öldürdükten sonra buzdolabında saklayan ve ailesinden fidye isteyen Hakan Öztürk’ün yargılandığı davada karar belli oldu. Öztürk, tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

2vAHkmHq3UqA93jHRBeVaQ.jpg

İstanbul’da vahşi bir cinayete kurban giden Muhammed Nuh Kasadar’ın katil zanlısına verilen ceza belli oldu.
XtVBY8acZEqzGwd0M7htQQ.jpg

Bayrampaşa’da kayıp olarak aranırken cesedi bir evdeki buzdolabında bulunan 19 yaşındaki Muhammed Nuh Kasadar’ın ölümüne ilişkin Hakan Öztürk’ün yargılanmasına devam edildi. İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Hakan Öztürk duruşmaya SEGBİS sistemi ile katıldı. Duruşmada, sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumu raporu okundu. Raporda sanığın akıl sağlığının yerinde olduğu ve ceza sorumluluğunun tam olduğu bildirildi.
EeClBW88OU-nm7Saey2aTw.jpg

Raporun ardından savunması sorulan sanık Öztürk, “Önceki savunmalarıma ekleyecek bir şeyim yoktur.” ifadesini kullandı. Duruşmada, Muhammed Nur Kasadar’ın babası Mustafa Kasadar, “Mahkemenin bugün neticelenmesini ve sanığın cezalandırılmasını istiyorum.” dedi.
pRxX1it9ykC8lY5p3kr7aA.jpg

Müşteki avukatı ise söz alarak, “Sanığa 50 bin yıl da 100 bin yıl da ceza da verseniz müvekkillerinin acısı dinmeyecek. Sanık bir an önce cezalandırılsın.” dedi. Son sözü sorulan sanık Öztürk ise, “Bir diyeceğim yoktur.” ifadesini kullandı.
hTlN_iPYVUe81DvFnv7GYQ.jpg

Beyanların ardından kararını açıklayan mahkemede sanık Hakan Öztürk’e, tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına verildi. Mahkeme, cezada indirim uygulamadı. Sanık Öztürk ayrıca, yağmaya teşebbüs suçundan 10 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına da çarptırıldı. Mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.
 
Üst Alt