Haber Burdur’da diyalize girenler fenalaştı: 14 kişi entübe edildi

Burdur’da diyalize girenler fenalaştı: 14 kişi entübe edildi

Burdur Devlet Hastanesi’nde diyaliz sonrası evde fenalaşanlar ile tedbir olarak hastaneye çağrılan 33 hastanın çevre il ve ilçelerdeki tedavileri sürüyor. Hastalardan 18’inin durumu ağır. Tedavi altındaki 14 hasta ise entübe edildi. Burdur Valiliği, önlem olarak hastanenin diyaliz merkezini kapattı. Olayla ilgili olarak adli ve idari soruşturma sürüyor.

pkwpPNSHdky464WtTJuGRA.jpg

Burdur’da diyaliz sonrası fenalaşan hastalardan 14’ü entübe edildi.
witgeeobwEmF5tZrhkqgGA.jpg

Burdur Devlet Hastanesi’nde dün 08.00- 12.00 ile 12.00- 16.00 seansında diyalize giren hastalardan bazıları baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe tarzı şikayetlerle hastaneye geldi. Hastalardan bazılarının durumunun ağırlaşması sonrası yetkililer, gün içinde diyalize giren hastaların tamamına telefonla ulaşıp, hastaneye gelmesini istedi. Bazıları da ambulansla hastaneye getirildi.
7YoD9kEKnE2H6Wh5PMK8-A.jpg

İlk etapta sağlık durumu ağırlaşan 18 hasta, ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Yetkililer, farklı illerden ambulans talep etti. Sağlık Bakanlığı’nın talimatı ile gün içerisinde diyaliz tedavisi gören hastaların tamamı hastanelere gönderildi.
PoNLcULGiUq9sAf9K-mMJA.jpg

Dün 31 olarak açıklanan hasta sayısının 33’e yükseldiği, Burdur, Bucak, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya’daki hastaneler ile özel diyaliz merkezinde tedaviye alınanlardan 18’inin durumunun ağır olduğu belirtilirken, bunlardan 14’ünün entübe edildiği öğrenildi.
NLc91DMr-kCvXKVbZpmC-g.jpg

Burdur Valiliği’nin önlem olarak kapattığı hastanenin diyaliz merkezinde yaşananlarla ilgili adli ve idari soruşturmanın sürdüğü belirtildi.
 
Üst Alt