Haber Bursa'da yangın faciası: 8'i çocuk 9 kişi hayatını kaybetti

Bursa'da yangın faciası: 8'i çocuk 9 kişi hayatını kaybetti

Bursa'da merkez Yıldırım ilçesi Değirmenönü mahallesinde bulunan bir binada yangın çıktı. Yangında 8'i çocuk 9 kişi yaşamını yitirdi. Dumandan etkilenen biri çocuk 4 kişi de hastaneye kaldırıldı. Bursa Valisi Canbolat, yangının çıkış nedenine ilişkin, "İtfaiyenin ön tespitleri sobadan kaynaklanma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor" açıklamasını yaptı.

haberi! Bursa'nın Yıldırım ilçesinde bir evde çıkan yangında 3 ila 10 yaşlarında 8 çocuk ile bir anne hayatını kaybetti. Bursa Valisi Yakup Canbolat, Değirmenönü Mahallesi'nde geçici koruma kapsamında ikamet eden Suriyeli ailenin kaldığı evde çıkan yangınla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

m255xhqiQEOJ03GOsG26-g.jpg

"ÇOCUKLARIN YAŞLARI 3 İLA 10 ARASINDA"

Canbolat, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, acı bir olay yaşandığını söyledi. Dört katlı binanın dükkanların üstündeki ilk katında 23.52'de itfaiyeye yangın ihbarının geldiğini belirten Canbolat, şöyle devam etti: "İtfaiye ekiplerimiz hemen bölgeye intikal ediyor ve yangını söndürmeye çalışıyor ama maalesef ki yangın söndürüldükten sonra içerideki tablo üzücü. Bizleri hakikaten üzdü. İçeride 9 ceset var. Bunların 8'i çocuk, biri anne. 8 çocuktan 6'sı buradaki aileye ait, ikisinin ise yeğenleri olduğunu tespit ettik. Baba dışarıda. Baba gelip yangına müdahale ederken dumandan etkileniyor. Daha sonra 112 ekiplerimiz onu devlet hastanesine kaldırmış. Sağlık durumu iyi. İçerideki yangında maalesef 9 Suriye kökenli insanımızı kaybettik.

Ayrıca en üst katta oturan yine bir anne, baba ve çocuk, Suriye kökenli insanımız da dumandan etkilenmiş. Onlar da 112 marifetiyle Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Genel sağlık durumları iyi gözüküyor." Çocukların yaşlarının 3 ile 10 arasında değiştiği bilgisini veren Canbolat, yangının çıkış nedenine ilişkin de "İtfaiyemizin ön tespitleri sobadan kaynaklı olma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor." dedi.

oMSZGk-01EOa1bkk8foTNg.jpg
Vali Canbolat, savcıların olay yerine gelerek adli işlemleri yapacağını kaydetti. İtfaiye ve olay yeri inceleme ekiplerinin bölgedeki çalışmaları sürüyor.
 
Çok üzücü bir durum. Geçmiş olsun Bursa...
 
Etiketler
bursa facia yangın
Üst Alt