Haber CHP bazı adaylarını bugün açıklanabilir

CHP bazı adaylarını bugün açıklanabilir

Bugün CHP Genel Merkezi'nde iki önemli toplantı var. Öğle saatlerindeki Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrası, şu sıralarda Parti Meclisi (PM) de toplanıyor. Toplantıda 236'ya yakın büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıkların açıklanması bekleniyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş'ın isminin ilan edilmesinin yanı sıra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı için Ahmet Akın'ın, Bursa Belediye Başkanı için ise Mustafa Bozbey'in adı ilan edilebilir.

haberi! CHP MYK ve PM bugün toplandı.

İYİ Parti, CHP'nin yerel seçimlerde iş birliği teklifini reddetmesinin ardından CHP, seçimlere ilişkin bir strateji belirledi.

"Sandık ittifakı" stratejisinde 2019'da yaşanan hem İYİ Parti hem de DEM Parti seçmenine yönelik adaylara yönelik destek istenecek.

ADAYLAR İLAN EDİLEBİLİR

PM'de bazı büyükşehirlerin belediye başkanlarının bugün resmen ilan edilmesi bekleniyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş'ın ismi açıklanabilir.

BALIKESİR VE BURSA İÇİN ADAYLAR

Öte yandan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı için Ahmet Akın'ın, Bursa Belediye Başkanı için ise Mustafa Bozbey'in adı ilan edilebilir.

Daha önce CHP aday belirleme sürecinde memnuniyet anketi yapmıştı. Anket sonuçları MYK toplantısında değerlendirildi.

Memnuniyet anketleri çerçevesinde 236'ya yakın isim açıklanabilir.

Parti Sözcüsü Deniz Yücel'in bugün saat 18.00'de adayları açıklaması beklenirken birçok büyükşehirin yanında birçok ilçede de belediye başkanları resmen ilan edilmiş olacak.
 
Üst Alt