Haber Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'nun TRT'deki propaganda konuşması

Mesajlar
0
Tepkime
364
Puanları
83
Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu'nun TRT'deki propaganda konuşması

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,TRT'deki propaganda konuşmasında, 14 Mayıs'ın geride kaldığını, milletin seçimini yaptığını ve sandıkta Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile baş başa kaldığını belirterek, "O parti bu parti yok. Artık sandıkta birbirine taban tabana zıt, iki farklı anlayış var" dedi. CHP lideri, Erdoğan'a seslenerek, "Gel, çekinme, ikimiz de er meydanına çıkalım. Devletin televizyonu TRT'de senin istediğin gazetecilerin sorularını yanıtlayalım" çağrısında bulundu.

28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçiminde Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmaları TRT'de yayınlandı. Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TRT'deki konuşmasında hangi mesajları verdi?

Sözlerine, "Sevgili halkım, bugün çok değerli bir davet için karşınızdayım." ifadeleriyle başlayan Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs'ın geride kaldığını, milletin seçimini yaptığını ve sandıkta Cumhur İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile baş başa kaldığını belirteerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Artık yalnızca o ve ben varız. Sakın yanlış düşünmeyin. O parti bu parti yok. Artık sandıkta birbirine taban tabana zıt, iki farklı anlayış var. Şimdi tarafsızlığıyla dünyaya ün salmış TRT ekranlarından yüksek cesaretiyle gönüllere taht kurmuş bir kişiye sesleneceğim. Erdoğan, sana devletin televizyonu TRT'den sesleniyorum. Gel, çekinme, ikimiz de er meydanına çıkalım. Devletin televizyonu TRT'de senin istediğin gazetecilerin sorularını yanıtlayalım. İstersen halk da soru sorsun, sen ki kendine 'reis' dedirten sen ki bir dünya lideri, herhalde Bay Kemal'den çekinmezsin. Çık karşıma ve milletimiz onun derdini bileni de, o dertleri kimin çözebileceğini de, bu vatanı kimin sevdiğini de görsün. Varsın kararını versin. Sevgili halkım, Erdoğan benim karşıma çıkmaya cesaret edemez. Çünkü o da çok iyi biliyor ki PKK'yla masaya oturan, gizli saklı müzakereler yürüten kendisidir. Kahraman ordumuza kumpas kuranlara yol veren kendisidir. Bir milletin namusu olan ordunun, kozmik odasını teröristlere açan kendisidir. 10 milyon düzensiz göçmeni bile isteye vatanımıza sokan kendisidir. Yabancılara el altından konut karşılığı vatandaşlık satan kendisidir. Milletin öz evladını mülteciye çeviren, bırak ev araba almayı kira bile ödeyemeyecek duruma düşüren kendisidir. O biliyor da maalesef TRT de bu gerçekleri size göstermiyor. Bu konuşmayı TRT istediği için değil, kanunen mecbur oldukları için yayınlıyorlar. Benim güzel halkım, görün, tanıyın. Bu vatanı ve bu milleti kimin sevdiğini bilin."
 
Üst Alt