Haber Deprem bölgesindeki 4 ilde bugün ders zili çalacak

Mesajlar
0
Tepkime
344
Puanları
83
Deprem bölgesindeki 4 ilde bugün ders zili çalacak

Depremin vurduğu kentlerde okullar kademeli olarak açılıyor. Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya'da 22 ilçede eğitim ve öğretim bugün başlıyor. Deprem bölgesinde 49 gün sonra öğretmen ve öğrenciler ders başı yapacak.

Depremin vurduğu 4 ilde 49 gün sonra, ders zili buruk çalacak.

6 Şubat'taki depremlerin ardından, yıkımın yaşandığı kentlerde okullar tatil edilmişti. 1127 okulun bulunduğu depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta 12 okul yıkıldı. Bölgede enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, okullar da kademeli olarak açılıyor. Ekinözü ve Andırın ilçelerinde tekrar ders başı yapılacak.

HATAY'IN 7 İLÇESİNDE OKULLAR EĞİTİME HAZIR

Hatay'da da depremde kentteki 1315 okuldan 5'i yıkıldı. Kentteki 7 ilçedeki 494 okulda hazırlıklar tamamlandı.

Altınözü, Arsuz, Dörtyol, Erzin, Reyhanlı, Payas ve Yayladağı ilçelerinde ders zili çalacak.

MALATYA'DA 8 İLÇEDE EĞİTİM BAŞLIYOR

Depremin büyük hasar verdiği kentlerden Malatya'da da eğitim ve öğretime 49 gün sonra tekrar başlanıyor. Hasarsız olduğu belirlenen Arapgir, Arguvan, Hekimhan, Pütürge, Doğanyol, Kale, Yazıhan ve Darende ilçelerindeki okullarda ders zili çalacak. ADIYAMAN'DA 5 İLÇEDE EĞİTİM BAŞLIYOR Adıyaman'da ise Kahta, Gerger, Sincik, Samsat ve Çelikhan ilçelerinde yüz yüze eğitime başlanmasına karar verildi. Depremin yıktığı kentlerdeki diğer ilçelerde okulların ne zaman açılacağına ise valilikler karar verecek.
 
Üst Alt