Haber Elazığ'da kan donduran cinayet: Ensesine sıkmış, cesedi eşek sırtında taşımış

Elazığ'da kan donduran cinayet: Ensesine sıkmış, cesedi eşek sırtında taşımış

Elazığ'da kaybolan ve 8 gün sonra Anneler Günü'nde toprağa gömülü halde bulunan bir çocuk annesi Dilara Günana cinayetinin ayrıntıları ortaya çıktı. Cinayeti işleyen zanlı, talihsiz kadını ensesinden kurşun sıkarak öldürdü. Sonra da battaniyeye sarılmış halde eşeğe bindirip, 3 metrelik bir çukura gömdü.

GwQlDWWEEkqWyGMzMYacfg.jpg

1 çocuk annesi 25 yaşındaki Dilara Günana, 4 Mayısta akrabalarının bulunduğu Sedeftepe köyüne gitti. Günana'dan haber alamayan ailesi durumu polise bildirdi.
HNoh6NoUfUOpzRUxu1JNKw.jpg

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan geniş çaplı çalışmada, kadının cesedi merkeze bağlı Sedeftepe köyü Armutluk mevkisinde toprağa gömülü halde bulundu.
HlNrrM_HJ0GBnptb1mMwog.jpg

Topraktan çıkartılan kadının cesedi, otopsi yapılmak üzere Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Otopsinin ardından morgdan alınan Günana'nın cansız bedeni memleketi Tunceli'nin Pertek ilçesinde defnedildi.
Esr2jdHY_EGc5Em2FsXEvw.jpg

Olaya ilişkin başta V.K. olmak üzere babası Y.K., annesi N.K. ve kardeşi S.K. adliyeye sevk edilirken bir yandan da korkunç cinayetin detayları ortaya çıktı.
lE849TBdTkKN4h0Sx0ukcw.jpg

Edinilen bilgiye göre, olayın faili V.K.’nın evlenmeyi düşündüğü Dilara Günana’nın telefonuna bakmaya çalıştığı ve kendisini aldattığına dair şüpheleri üzerine tartışma çıktığı, tartışmanın ardından V.K.’nın kriz geçirerek Günana’nın ensesine bir el ateş ettiği öğrenildi.
0iHDWbbxo0q5PxkrUBHIVQ.jpg

Olayın ardından V.K.’nın Günana’yı bir battaniyeye sararak eşeğe yüklediği ve Armutluk mevkinde daha önce defineciler tarafından kazılan yaklaşık 3 metrelik çukura gömdüğü öğrenildi.
BjYZY_4tv0ORcB5wfQaGcw.jpg

Asayiş Şube Müdürlüğünde aile fertlerinin çapraz sorgusu sonrasında cinayeti itiraf eden ve pişman olduğunu dile getiren V.K.’nın, Günana’yı gömdüğü yeri gösterdiği öğrenildi.
9cyDUwkD20mHgp48lP2Z-Q.jpg

Öte yandan V.K. ve ailesinin yaşadığı ev ile Günana'nın gömülü bulunduğu bölge, dron ile havadan görüntülendi.
UUrnraeeDE2OTZRK9Y19tw.jpg

t3VjQZQSrEKP-WTkyRJIGg.jpg

75ijHF6fQ0uIRC4ethNakw.jpg

FPrJKvLULUWmFqT43UYULQ.jpg

zm11XJ1q00OKb3wVlf7UdQ.jpg

 
Üst Alt