Haber Fil alarmından sonra şimdi de kayıp aslan yavrusu ihbarı

Fil alarmından sonra şimdi de kayıp aslan yavrusu ihbarı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yol kenarına bırakılan bir aslan yavrusu, ihbar üzerine 2 gündür yapılan aramalar sonucu bulundu. Bitkin olan yavru Siverek Hayvan Rehabilitasyon merkezinde tedavi altına alındı. Geçen günlerde de Ardahan'da merada hayvanları otlatan bir çoban, karşısına çıktığını ileri sürdüğü filin fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşmış jandarma ekipleri de bölgeye giderek fili aramaya başladı. Vali Hayrettin Çiçek'ten ise kentte fil görüldüğü iddialarını yalanlamıştı.

k2N7ESxCSkqHtEaGQ_8H6Q.jpg

Siverek-Şanlıurfa karayolu 5’inci kilometresi okul kampüsleri civarında, okul çıkışı sırasında öğrenciler yol kenarında yavru bir aslan buldu.
cR-AbghFGkqglT97umznhg.jpg

Öğrencilerin görüntüleri çekerek haber vermesiyle kısa sürede olay yerine giden yetkililer, çevrede arama çalışmalarına başladı.
lFmrUHNTY0aYxN5FAhfgOA.jpg

Dün yapılan aramalara, havanın kararması sonucu ara verilmişti.
8c3fk7Wn102m8DocKSRFKg.jpg

Sabah erken saatlerde Şanlıurfa Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Haydi Jandarma ekipleri ve Siverekli hayvanseverlerin katılımıyla, hassas koku alan köpeklerin yardımıyla arama çalışmaları tekrardan başladı.
augY51JC4kaujeM_bf-l4g.jpg

yaklaşık 2 saatlik arama çalışmaları sonucu yavru aslan hassas koku alan köpekler sayesinde saklandığı çalılıklar arasında bulundu. Olay yerinde yapılan ilk müdahale sonrası yavru aslan Siverek Hayvan Rehabilitasyon merkezinde tedavi altına alındı.
I47PjgXFaUm-3c5uGaXteQ.jpg

Geçen ay ise Ardahan'ın Çamlıçatak köyü kırsalında hayvan otlatan bir çoban, arazide fil gördüğünü iddia etmişti. Jandarma ekipleri bölgeye giderek fili aramaya başlamıştı. Ardahan Valisi Hayrettin Çiçek, çobanın çektiği fil fotoğrafının gerçek olmadığını açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Vali Çiçek, “Ardahan ilimizde fil görüldüğü iddiası tamamen uydurmadır. Kamuoyunun bilgisine sunarım.” dedi.
 
Üst Alt