Nasıl Yapılır? Google Takvim Özelliklerinden Görünürlük Ayarı Nasıl Yapılır?

Mesajlar
625
Tepkime
1,681
Puanları
93
Konum
Türkiye
20220731_193343.png

Bir Android telefon aldığımızda, hiçbir işe yaramadığını düşündüğümüz önceden yüklenmiş birçok uygulama alırız. Aynı şekilde sadece Google takvimi gördügünüzde hiç bir işe yaramadığını düşünebilirsiniz. Fakat Google Takvim uygulamasını için böyle düşünmeniz çok yanlış olur.

Google Takvim diğer takvim uygulamaların dan farklıdır. Öyleki bu uygulama hayatınızı biraz daha kolay ve stressiz hale getirebilecek birçok özelliğe sahiptir. Programınızda görmek isteyeceğiniz temel bileşenler, Google Takvim uygulamanızın menüsünde bulunur. Uygun kutuları işaretleyerek veya işaretlerini kaldırarak aşağıdakileri göstermeyi veya gizlemeyi seçebilirsiniz:

  • Olaylar
  • Görevler
  • hatırlatıcılar
  • Doğum günleri
  • Bayramlar
Ayarlarınızda gizli seçimler var. Takvimi hafta numaralarını, diğer kullanıcılar tarafından gönderilen ve reddettiğiniz etkinlikleri ve 30 dakikadan kısa süreli girişleri gösterecek şekilde ayarlayabileceğiniz Genel sayfasıyla başlamayı düşünün. Hatta etkinlikler için video konferans özelliğini etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.

Son olarak, uygulama, Ayarlar > Etkinlikler'e giderek Gmail'in uçuşlar ve diğer rezervasyonlar gibi girdileri takviminize otomatik olarak eklemesini isteyip istemediğiniz arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlar. Google Takvim'in hangi özelliğini görmek istediğinize karar vermek için bu ipucunu kullanın ve görmek istemediklerinizi gizleyebilirsiniz.
 
Üst