Haber İş insanını silah zoruyla kaçırıp gasbeden 2 şüpheli tutuklandı

İş insanını silah zoruyla kaçırıp gasbeden 2 şüpheli tutuklandı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde iş insanı Ö.D.'yi (47) tabanca ile tehdit ederek kaçıran, ziynet eşyaları ve 30 bin TL'sini gasbeden eden 1'i kadın 2 kişi tutuklandı.

Bodrum'un Akyarlar Mahallesinde oturan iş insanı Ö.D., sosyal medya üzerinden tanıştığı Görkem A.'nın (23) beraberindeki arkadaşı Ayşe U. (26) ile birlikte tabancayla ölümle tehdit edilerek kaçırıldığı gerekçesiyle 112 Acil Çağrı Merkezi'ne ihbarda bulundu.

Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından şüphelilerin yakalanması için özel ekip kuruldu. Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve İstihbarat Şubesi görevlileri, 2 şüphelinin villadaki kasada bulunan 1 kiloluk ziynet eşyası ile 30 bin TL'yi aldıklarını, tabanca ile tehdit ettikleri iş insanının el ve ayaklarını bağlayarak, İstanbul'a götürmek için otomobile bindirdiklerini tespit etti.

Bodrum'da düzenlenen operasyonda otomobil ile kaçmak üzere olan Görkem A. ve Ayşe U. yakalandı. Otomobilde yapılan aramada tabanca ile ziynet eşyaları ve 30 bin TL ele geçirildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 kişi tutuklandı.
 
Üst Alt