Haber İsrail, Gazze'de kuşatıp bombaladığı Kemal Advan Hastanesine baskın düzenledi

İsrail, Gazze'de kuşatıp bombaladığı Kemal Advan Hastanesine baskın düzenledi

İsrail güçleri, Gazze Şeridi'nin kuzeyinde, birkaç gündür kuşatıp bombaladığı Kemal Advan Hastanesine baskın düzenledi.

y_aRLcvPr0mY0EmcR3nXDw.jpg

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, Beyt Lahya'daki hastaneyi birkaç gündür kuşatıp bombalayan İsrail güçlerinin, bugün düzenledikleri baskının ardından, aralarında sağlık personelinin de olduğu erkekleri, hastanenin avlusunda topladığını belirtti.
urZmie1PZEKQAQyvyfxUyg.jpg

Gruptakilerin alıkonulmasından ve onlara zarar verilmesinden endişe ettiklerini ifade eden Kudra, Birleşmiş Milletler (BM), Dünya Sağlık Örgütü ve Uluslararası Kızılhaç Komitesine çağrıda bulunarak, hastanedeki vatandaşların kurtarılmasını ve korunmasını istedi.
4UeeH4NFNU-bXWkgHwdOaA.jpg

İsrail askerlerinin, hastane yönetimi ve sağlık çalışanlarından, hastanenin güvenlik görevlisinin silahını teslim etmelerini istediğini aktaran Kudra, İsrail'in bu şekilde yeni bir yalan uydurmaya ve hastane baskınını meşrulaştırmaya çalıştığını kaydetti.
7Qs4UuqZ0EeEF4JLUlDNow.jpg

Kemal Advan Hastanesi Müdürü Ahmed el-Kahlut, dün, İsrail ordusunun hastaneyi tanklarla kuşattığını ve hastaneye çıkan tüm yolları hedef aldığını belirtmişti.
nqOudPdgIkGTlSUI9QedNg.jpg

Hastaneye girip çıkmaya çalışan herkesi hedef alan İsrail ordusunun hastanedeki doğum ve kadın hastalıkları bölümünü vurduğunu paylaşan Kahlut, bu saldırıda iki kadının çocuğuyla öldüğünü, yaralanan bir kadının da ayağının kesildiğini söylemişti.
370Kd2urMEyV8GPiTrG0sQ.jpg

ZB3ufwS3R0qJlUyS4L9vLQ.jpg

aVFE8uAsiECBa3fyi6c7NQ.jpg

KWjMh1UuFk-3UDEnf0c5tg.jpg


 
Üst Alt