Haber İsrail Gazze'nin güneyini vuruyor: Hastaneler ve okullar hedefte

İsrail Gazze'nin güneyini vuruyor: Hastaneler ve okullar hedefte

Hamas ve İsrail arasındaki çatışmalar 68. gününde. İsrail'in Gazze Şeridi'nin kuzeyine ve güneyine yönelik saldırıları sürüyor. 7 Ekim'den bu yana hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 18 bin 412'e yükseldi. İşgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentinde de İsrail saldırıları yine can aldı. Filistinlilere yönelik gözaltılar da sürüyor.

p8k5rsxXKEe-8XD8s58t2A.jpg

İsrail ordusu, uzun süredir kara operasyonları yürüttüğü Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun'da yıkıma devam ediyor.
vr7Oa2PyPE2uHhqxl6JGZw.jpg

Son olarak Birleşmiş Milletler'e ait iki okul havaya uçuruldu. Yalnızca okullar değil, Gazze'deki hastaneler de İsrail güçlerinin hedefinde.
nNmyCdD2UU2-415ZODtPIw.jpg

Filistin Sağlık Bakanlığı, günler süren bombardımanın ardından İsrail ordusunun Kemal Advan Hastanesi'ni kuşattığını açıkladı.
_tN9_2o1v06X8Q2k4IQjbA.jpg

Tanklarla kuşatılan hastaneye giriş çıkışların hedef alındığı duyuruldu.
phET1rc3DEq4cVmD416hPw.jpg

İsrail ordusunun Gazze'nin merkezi ve güneyine yönelik hava bombardımanı da sürüyor. Nuseyrat Mülteci Kampı ve Han Yunus kenti havadan hedef alındı.
oQlTpsgteU-drhEhDU-x2Q.jpg

Refah kentine yönelik bombardımanda ise aralarında çocukların da olduğu çok sayıda kişi hayatını kaybetti.
oVA2QAo2UkG9_zX9XLI4xA.jpg

İsrail savaş uçakları, Gazze'nin kuzeyindeki Cebaliye bölgesinde Hamas'a ait mevzileri hedef aldı. Hava saldırıları sonucu çok sayıda Hamas roketatarının imha edildiği açıklandı.
nybelUORpEuXfa7I1d1i_w.jpg

Bölgede Hamas'a ait bir karargaha da baskın düzenlendi. Operasyonda yaklaşık 250 havan topu, ve çok sayıda roketatarın ele geçirildiği belirtildi.
aCs-wOX7W0WpENTsI654vQ.jpg

Hamas'ın silahlı kanadı Kassam Tugayları ise İsrail güçleri ile girilen çatışmalara ilişkin yeni görüntüler paylaştı. İsrail'e ait çok sayıda askeri aracın hedef alındığı belirtilirken, bazı İsrail askerlerinin öldürüldüğü bildirildi.
HlanUTu550e-oCZzPk5njQ.jpg

İsrail ordusu, Gazze'de kara operasyonlarında verdikleri kayıplarla ilgili de itiraf niteliğinde bir açıklama yaptı.Şimdiye kadar 20 İsrail askerinin dost ateşi veya kaza sonucu öldüğünü duyurdu.
-JOlGmGgskqtfXzuCETB1A.jpg

Öte yandan işgal altındaki Batı Şeria'da da tansiyon dinmiyor. İsrail güçleri Batı Şeria'nın kuzeyindeki Cenin Mülteci Kampı'na baskın düzenledi.
WLmDZQTz_kWCHayz-i9m0Q.jpg

İnsansız hava araçlarıyla yapılan saldırıda hayatını kaybeden Filistinlilerin olduğu açıklandı.Buzdozerler eşliğinde bölgeye giren İsrail ordusu çok sayıda Filistinliyi de tutukladı.
tXN0orvNoEWvWpGqv6PgXw.jpg

Batı Şeria'da 7 Ekim'den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırıları sonucu yüzlerce Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.

 
Üst Alt