Haber İstanbul'da yarına dikkat! Meteoroloji sarı kodla uyarı

İstanbul'da yarına dikkat! Meteoroloji sarı kodla uyarı

Yarın İstanbul ve Trakya bölgesi için kuvvetli yağış uyarısında bulunan Meteoroloji, oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlem alınması gerektiği belirtti.

YIhQd4zxykC8DOrQmAV6fg.jpg

Bu geceden itibaren Edirne ve Kırklareli, yarın sabah saatlerinden itibaren İstanbul ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Kırklareli'nin kuzeyinde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) yağış bekleniyor.
97BvlZUsa0WvRCvDvAd2jA.jpg

Bölgedeki 7 kent için sarı ve turuncu kodla alarm verilirken vatandaşlar ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, ani rüzgar ve kısa süreli fırtına ile kar yağışı alması beklenen yerlerde buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı.
iy9mGAXo70GdiGCiIyhsyA.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce paylaşılan haftalık hava tahmini raporundaysa Marmara Bölgesinde önümüzdeki 3 gün şiddetli yağış ve fırtına bekleniyor.
DSxjZBJGgUaDImH_9Y_6Uw.jpg

İstanbul'da cuma öğleden itibaren yağmur başlayacak. Sıcaklık 14 derece. Bölgede cumartesi günü hem yağmur hem de poyraz kuvvetli. Sıcaklık 8 dereceye inecek. İzmir'de de önümüzdeki iki gün yağmurlu geçecek.
fKLEERcNokmSSMKUJQ5fOg.jpg

İç Anadolu biraz ısınsa da pazar günü bölgenin yüksek kesimlerine kar yağabilir. Karadeniz'de cumartesi günü yağmur pazar günüyse kar gelecek.
QMDNr_iUfUO7Y9Og2pIEfQ.jpg

 
Üst Alt