Kernel Kernel - Samsung Galaxy Note 9 ve S9 Serisi

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 5,098

CaN

admin
Tepkime
4,349
20221228_092344.png

Kernel | xxmustafacooTR Alpha Test 2 - Samsung Galaxy Note 9 ve S9 Serisi

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy Note 9 ve S9 serisinde bizler Noble Rom kullanıyoruz. Bu rom ile entegreli olarak en iyi çalışan Kernel @xxmustafacooTR arkadaşımızın yapmış olduğu kernel dosyası. Noble 2.8 kullanıyorsanız bu Kernel'in son versiyonu bunu yükleyebilirsiniz.

Screenshot_20221229-154047_Settings.png

Kernel Özellikleri (Değişiklik günlüğü)
- ELS'ye göre (4.9.220)
- Note 10 lite'den Aktarım yapılarak, birçok şey güncellendi.
- Zram Özellikleri güncellendi.
- Birçok için sürücü hız aşırtma yaptı.
- Wakelock engelleyici güncellendi.
- Morosound dahil edildi.
- GPU Sürücüsü Samsung R38P1
- Basınç düğmesi desteklenir hale getirildi.
- Yeni ve Eski HWC Desteklenir duruma getirildi.

Not : Bu kernel de pil özelliği ile alakalı bir güncelleme vs. yoktur.

PERMISSIVE: Noble'ın tüm sürümleriyle uyumludur.

Ekli dosyalar

• xxmustafacooTR-Alpha-Test-2-PERMISSIVE.zip
    39.6 MB · Görüntüleme: 100
Tepkime
4
Eline emeğine sağlıklı dostum. Bunu kullandın mı sen şuanda. Yoksa eski kerneli mi kullanıyor sun

CaN

admin
Tepkime
4,349
Eline emeğine sağlıklı dostum. Bunu kullandın mı sen şuanda. Yoksa eski kerneli mi kullanıyor sun
Ben şuan Noble 2.8 Rom kullanıyorum ve ondada kernel olarak eski Noble 2.7 Kernel kullanıyorum hocam. Bunu test etmedim.
@kung Süleyman Abi bu kerneli test ettin mi abi...
@taskinaydin @Sahin42 Sizde durum nedir arkadaşlar...

Tepkime
29
Gizli özellik olarak sistemin frekans limitlerini kaldırma ekledim. Aktif etmek için root bir metin düzenleyici ile:
Gpu'nun Sınırlamasını kaldırmak için: /sys/devices/platform/17500000.mali/unlock_freqs değerini 1 yapın
Cpu'nun Sınırlamasını kaldırmak için: /sys/power/unlock_freqs değerini 1 yapın
(Sıcaklık limiti hala duruyor o konuda rahat olabilirsiniz)
İleride kernel manager'ı yeni özellikler için güncelleyeceğim şimdiden iyi eğlenceler..

CaN

admin
Tepkime
4,349
Gizli özellik olarak sistemin frekans limitlerini kaldırma ekledim. Aktif etmek için root bir metin düzenleyici ile:
Gpu'nun Sınırlamasını kaldırmak için: /sys/devices/platform/17500000.mali/unlock_freqs değerini 1 yapın
Cpu'nun Sınırlamasını kaldırmak için: /sys/power/unlock_freqs değerini 1 yapın
(Sıcaklık limiti hala duruyor o konuda rahat olabilirsiniz)
İleride kernel manager'ı yeni özellikler için güncelleyeceğim şimdiden iyi eğlenceler..
Bu kernel Pil Performansı Eski Noble 2.7 Rom kerneli ile kıyaslama yaparsak durum ne olur kardeşim. Ben Noble 2.7 Romun kernelini kullanıyorum. Senin yaptığın onda pil performans değerleri gayet iyi.

Tepkime
121
Kernel içeriğini okurken dank etti, Google Maps gprs bağlantısı düzensiz olmuştu 2.8 Kernel ile, Mustafa üstadın Alpha kerneli indiriyorum şimdi kurmak için.

Son düzenleme:
Tepkime
29
Bu kernel Pil Performansı Eski Noble 2.7 Rom kerneli ile kıyaslama yaparsak durum ne olur kardeşim. Ben Noble 2.7 Romun kernelini kullanıyorum. Senin yaptığın onda pil performans değerleri gayet iyi.
Bu test aşaması olduğundan stabil olmayan optimizasyonlar yapıp yayınlıyorum (Denemek Amaçlı). Bu işin sonunda ondan daha iyi olacağı kesin ama test aşamasında yayınladığından bu zip için kesin konuşamıyorum.

Etiketler
android kernel en iyi kernel kernel download kernel indir noble noble rom kernel samsung kernel xxmustafacootr
Üst Alt