Haber Meclis’te fenalaşıp yaşamını yitiren Saadet Partili Hasan Bitmez son yolculuğuna uğurlandı

Meclis’te fenalaşıp yaşamını yitiren Saadet Partili Hasan Bitmez son yolculuğuna uğurlandı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda konuşma yaptığı sırada fenalaşan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, İstanbul’da son yolculuğuna uğurlandı.

pmE94qyf8UyFBeEfBenavg.jpg

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuşma yaptığı sırada rahatsızlanan ve hastanede yaşamını yitiren Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, Fatih’te son yolculuğuna uğurlandı.
kC4Imuff40aO0EYJTNI8hA.jpg

Bitmez için bugün Fatih Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreni öncesinde polis ekipleri cami çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldı.
Djnj14I0HE2pJh5gBmUVgA.jpg

Hasan Bitmez’in babası Salih Bitmez, Bitmez’in eşi ve akrabaları taziyeleri cami avlusunda kabul etti.
M1zSnJL5Nk6os3RmJYl-kg.jpg

Cenaze törenine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu ve siyasi partilerin il ve ilçe başkanları ile çok sayıda Saadet Partili ve Bitmez’in sevenleri katıldı.
YM0dSkpXn0apvhBM4hM9Ug.jpg

Cenaze namazının öncesinde saflarda oluşan yoğunluktan dolayı kalabalığa uyarılar yapıldı.Kalabalıkta zaman zaman izdiham yaşandı.
XKgGGI9g9Uy_UiNB7c0uBQ.jpg

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrasında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bir konuşma yaptı.
Aja7UxNUME2GcgTAcf_ERA.jpg

Karamollaoğlu’nun konuşması sonrasında Bitmez’in cenazesi omuzlara alınarak cenaze aracına konuldu.
52pO045_TE2qEaCPyHUOlg.jpg

Bitmez’ın tabutuna Türk bayrağı ile Filistin bayrağı örtüldü.Hasan Bitmez’in cenazesi defnedilmek üzere merhum Başbakan Necmettin Erbakan’ın da mezarının bulunduğu Merkezefendi Mezarlığı’na götürüldü.
xgpXJ_kmNkau2mUewXIGdw.jpg

 
Üst Alt