Haber Meteorolojiden 5 il için sağanak uyarısı: Ankara'da gece saatlerinde yağmura dikkat (İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu)

Meteorolojiden 5 il için sağanak uyarısı: Ankara'da gece saatlerinde yağmura dikkat (İstanbul, Ankara, İzmir hava durumu)

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre bugün Ankara, Adana, Antalya, Samsun ve Trabzon’da yağmur bekleniyor. Başkent Ankara’daki yağışlar gece saatlerinde etkili olacak. Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’da ise rüzgarın güneyli yönlerden sert eseceği tahmin ediliyor.

DKFkOOWpmU-k2LIxsP_W2Q.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt geneli için sağanak uyarısında bulundu.
caBW8w_zWU2M201Nybp8KQ.jpg

Genel Müdürlükten yapılan yapılan açıklamaya göre, ülke genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya kesimi, Batı Akdeniz’in iç kesimleri ile Toroslar mevki, İç Anadolu (Eskişehir dışında), Orta Karadeniz, Kastamonu, Artvin, Ardahan, Kars ve Hakkari çevreleri ile Rize ve Trabzon’un iç kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanağın etkili olacağı tahmin ediliyor.
gYcmNceoqUavNcw4pRsF1A.jpg

Hava sıcaklıklarının batı ve iç kesimlerde mevsim normalleri civarında, doğu kesimlerde ise normallerin üzerinde seyredeceği bekleniyor. Rüzgarın Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.
PlUoiZGBdk2HBNgxDtKcZg.jpg

Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23 İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu 24 İzmir: Parçalı ve az bulutlu 27 Adana: Parçalı, yer yer çok bulutlu, kuzey çevreleri öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
8azVAN-jC0uhvHYTK0dG-g.jpg

Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu, iç kesimleri öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25 Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde yerel sağnak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22 Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21 Erzurum: Parçalı, yer yer çok bulutlu 24 Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 35
bee5LiYOGEyD-Cxkg7DRgw.jpg

aMbsgv2o502FfnZHPn-Nyg.jpg

K7qhnnJ1m0yCEiAMaGZIVA.jpg

qfxh9czYtE-ez38YL-uDVg.jpg

 
Üst Alt