Haber Milli judocu Hilal Öztürk'ten Bakü'de bronz madalya

Milli judocu Hilal Öztürk'ten Bakü'de bronz madalya

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Uluslararası Büyükler Grand Slam Turnuvası'nın son gününde Sebile Akbulut'u yenen Hilal Öztürk bronz madalya kazandı.

Haydar Aliyev Spor ve Fuar Kompleksi'nde gerçekleştirilen organizasyonun üçüncü gününde kadınlar +78 kiloda Hilal Öztürk, ilk turda Suudi Arabistan'dan Tahani Alqahtani'yi wazari ile yenerek, çeyrek finalde Hırvatistan'dan Tina Radic'in rakibi oldu. Bu turda Radic'i ipponla yenen Hilal, yarı finale yükseldi. Yarı finalde Portekiz'den Rochele Nunes'e kaybeden Hilal, bronz madalya maçında bir başka ay-yıldızlı judocu Sebile Akbulut ile rakip oldu. Kadın milli judoculardan +78 kiloda Sebile Akbulut ise ilk turda Trinidad ve Tobago'dan Gabrıella Wood'u ipponla yenerek üst tura çıktı. Çeyrek final müsabakasında Sebile, Kazak rakibi Kamila Berlikash'a uzatmada altın skor ile yenildi. Sebile, repesaj müsabakasında Gürcistan'dan Sophio Somkhishvili'yi ipponla yenerek bronz madalya maçında Hilal Öztürk ile eşleşti. İki Türk judocunun karşılaşmasında ise Sebile Akbulut'u yenen Hilal Öztürk, bronz madalyanın sahibi oldu.

"İNŞALLAH OLİMPİYATLARA GİDİP ORADA MADALYA KAZANMAYI DA HEDEFLİYORUM"

Öztürk, büyükler kategorisinde kazandığı ilk madalyayla ilgili duygularını anlattı.

Öztürk, "Çok mutluyum. Sebile ile rakip olacağımızı final için umut etmiştik. Böyle oldu nasip bu şekildeymiş. Büyüklerde ilk madalyam, yarışmanın Azerbaycan'da olmasından da çok mutlu olduk, tribünden çok destek oldular. O, 'Türkiye, Türkiye' sesleri bizi motive etti. Çok yoğun kamplar gerçekleştirdik, madalya ile dönebilmek çok mutlu ediyor. İnşallah olimpiyatlara gidip orada madalya kazanmayı da hedefliyorum." şeklinde açıklamada bulundu.

Başkan Sezer Huysuz ise ,"Hilal'e madalya takmak bizim için mutluluk verici. Daha önce Gençler ve 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda aldığı madalyada da yanındaydık. Madalyalarını bize takdim ettirdiler, o gururu bize yaşattılar. Öncelikle teşekkür ediyorum, kendisi için de büyük bir başarı. İlk defa büyüklerde bir grand slamda ilk madalyasını kazandı. İnşallah daha iyi olacak, daha büyüğü olacak. İnşallah bu başarıyı olimpiyatlarda da tekrarlayacaktır. Ama tabi daha yolun başında, daha çalışacak çok zamanı var. Daha kendini geliştirecek buradaki rakiplerine üstünlük sağlayacağı zamanlar da gelecek. Biz ona güveniyoruz, bizi mutlu etti onunla gurur duyuyoruz." diye konuştu.
 
  • Beğen
Tepkiler: CaN
Etiketler
bakü haber ülke gündemi
Üst Alt