Rom Noble 2.8 Rom - Android 12 One UI 4.1 | Samsung Galaxy S9 / Note 9 Özel Rom | En iyi Performans

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 10,550
Tepkime
285
Google uygulamasından kastın google bir cok uygulaması var zaten sitelerde sesli armayı bir cok tarayıcı destekler iphoneler saymıyorum onların sistemi farklı. Ama. İphone bile you tube google giriş yapmadan calışmaz ila bir giriş ister Andord telefonlarda google Anna ekletileri olmadan telefon işlemez Samsung bile kendi uygulamasını yanında google dayalı bir cerceve uyguluyor size ses li arama yaptıran yine google hizmet çerçevesi hizmet çerçevesini sil kaldırın bakın neler olacak neredeyse hic bir uygulama düzgün calışmaz google bağlı hic bir uygulama asla calışmaz bağlı olmayanlarda verimli olmaz google yüklmeye bilirsiniz Aistan özelliğini kulanmasınız sadece tarayıcıda ses arama özelikleri varsa site icin arama yapa bilirsiniz

Tepkime
65
Google uygulamasından kastım, ekran görüntüsü fotoğrafında işâretlediğim Google adındaki uygulama. Ondan başka adı Google olan uygulama yok zâten. İşte o uygulama noble romda yüklü olmamasına rağmen sesli arama özelliği kullanılırken, orijinal romda ben o uygulamayı devre dışı bırakınca sesli arama özelliği kayboluyor. Noble romu ele alınca, sesli arama için Google uygulamasının şart olmadığı görülüyor. Ben, sesli arama özelliğinin çalışması için noble romda yüklü olan fakat orijinal romda yüklü olmayan başka bir uygulamanın olduğunu düşünüyorum. Fakat bu uygulamanın ne olduğunu bulamadım. Ayrıca diğer bir ekran görüntüsü fotoğrafında da görüldüğü gibi telefonumda Google Hizmetleri Çerçevesi dâhil bir sürü Google uygulaması ve toplamda en az 100 uygulama devre dışı. Fakat telefonu sorunsuz kullanabiliyorum. "O kadar uygulamayı devre dışı bırakırsan sesli aramayı tabi kullanamazsın" diyecek olursan, Google uygulaması hâriç bütün uygulamalar etkin iken bile sesli arama yine kullanılamıyor.

Ekli dosyalar

• 20230103_151228.jpg
    20230103_151228.jpg
    32.9 KB · Görüntüleme: 7
  • 20230103_150909.jpg
    20230103_150909.jpg
    107.2 KB · Görüntüleme: 7
  • Beğen
Tepkiler: CaN
Tepkime
285
Google uygulamasından kastım, ekran görüntüsü fotoğrafında işâretlediğim Google adındaki uygulama. Ondan başka adı Google olan uygulama yok zâten. İşte o uygulama noble romda yüklü olmamasına rağmen sesli arama özelliği kullanılırken, orijinal romda ben o uygulamayı devre dışı bırakınca sesli arama özelliği kayboluyor. Noble romu ele alınca, sesli arama için Google uygulamasının şart olmadığı görülüyor. Ben, sesli arama özelliğinin çalışması için noble romda yüklü olan fakat orijinal romda yüklü olmayan başka bir uygulamanın olduğunu düşünüyorum. Fakat bu uygulamanın ne olduğunu bulamadım. Ayrıca diğer bir ekran görüntüsü fotoğrafında da görüldüğü gibi telefonumda Google Hizmetleri Çerçevesi dâhil bir sürü Google uygulaması ve toplamda en az 100 uygulama devre dışı. Fakat telefonu sorunsuz kullanabiliyorum. "O kadar uygulamayı devre dışı bırakırsan sesli aramayı tabi kullanamazsın" diyecek olursan, Google uygulaması hâriç bütün uygulamalar etkin iken bile sesli arama yine kullanılamıyor.
Ben durdurmaya ilgili söylemedim siz durdursanız bile oo sistem calışır siz farkına bile varmasınız yazılımlarını geneli kendini otomatik aktive eder misal Google play store girdiniz anda tetikler ister özel rom olsun isterse orijinal rom olsun sistem çerçevesini sil kaldırın durdurmakla sistem bozulmaz önceki yazımda söyledim sesli arama icin sesli arama özeligi buluna tarayıcıları izin verirseniz sesli arama yapa bilirsiniz izin vermeseniz zaten sesli arama yapamazsınız uygulama izinleri ile orijinal romda dedim gibi samsung kendi uygulamasını yanında mecburen Google kullanıyor özel rom gibi 100 değilde 40 tane yada biraz az ama kullanıyor biz orijinal romlarını sistemini görmediniz icin uygulama bazında baktınız icin aygırlık nerede göremiyoruz roble romda gördüğüm kadarıyla ayrı bir şey eklenmemiş sesli arama icin onu silin kaldırın onda bir sorun yok yada sesli aramalara ilgili uygulamalardan izinleri kapatın sorun ortadan kendiliğinden kaybolur

CaN

admin
Tepkime
4,762
:xxxönemli: Noble Rom Tecrübenizi Bizimle Paylaşın

:xxxönemli: Samsung Galaxy Optimizasyon Kılavuzu

:xxxayarlar: Noble Rom 3.0 TROPEA (Android 13 / OneUI 5.0 - Güncel Versiyon

CaN

admin
Tepkime
4,762
:xxxönemli: Noble Rom Tecrübenizi Bizimle Paylaşın

:xxxönemli: Samsung Galaxy Optimizasyon Kılavuzu

:xxxayarlar: Noble Rom 3.1 VIBO (Android 13 / OneUI 5.1 - Güncel Versiyon

CaN

admin
Tepkime
4,762

CaN

admin
Tepkime
4,762

CaN

admin
Tepkime
4,762

CaN

admin
Tepkime
4,762
Etiketler
android rom noble noble 2.8 noble rom noble rom download noble samsung note 9 rom rom indir s9 rom
Üst Alt