Rom Noble 3.7 CALABRIA - Android 13 One UI 5.1.1 | Samsung Galaxy S9 / S9+ / Note 9 Özel Rom | Muhteşem Performans ve Dizayn

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 5,211

CaN

admin
Tepkime
4,762
Noble 3.7 CALABRIA - Android 13 One UI 5.1.1 | Samsung Galaxy S9 / S9+ / Note 9 Özel Rom | Muhteşem Performans ve Dizayn

20230918_151425.png

Çok uzun zamandır severek kendimin de kullanmış olduğu Samsung Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi cihazlar için yapılmış harika bir Özel Rom. Bildiğiniz üzere bu marka cihazlara Android 10 OneUI 2.5 den yukarı sürüm güncellemesi gelmeyecek.

Şuan bu konuda sunulan Rom Noble 3.7 Sürüm. Rom şuan kendi cihazımda da kurulu ve bilindik hataların dışında bir problem söz konusu değil. Sizde eğer Samsun Galaxy S9 Serisi ve Note 9 Serisi bir cihaz kullanıyorsanız bu Romu muhakkak kullanın...
20230918_151330.png

Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy S9 ve Note 9 Android 10 dan sonra versiyon güncellemesi almadı. Samsung bu cihazlara sadece güvenlik güncellemesi vermeye devam etti. Bu da biz kullanıcıları bir hayali üzdü. Fakat Noble Rom bu sorunu ortadan kaldıran büyük bir adım attı. Noble Rom sayesinde son çıkan Android 13 ve OneUI 5.1.1 Rom bizlere sunuldu.

Görseller sistem hersey çok başarılı bir şekilde çalışmakta. Sadece bir iki problem var bunlarda yakın zamanda çözülür diye tahmin ediyorum.
Gerekli Anlatımlar ve Dosyalar Aşağıdaki bağlantılar da mevcut.

Rom ile ilgili indirmeniz gereken Dosya Bağlantılarını Sıra ile verdim. Bu Sıra ile indirip bu Sıra ile kurmanızı tavsiye ederim.
20230918_151223.png
:xxxdow: GEREKLİ TÜM DOSYALAR
1. Rom Dosyası Noble 3.7 CALABRIA :

:xxxguvenlik: ROM DOSYASI (4 Alternatif Link)

NOBLE 3.7 PART 2 Yama
indir

20230918_151258.png
:xxxbatarya: KURULUM NOTLARI

:xxxönemli: Ben Nasıl Kurulum Yapıyorum?

Evet arkadaşlar benim yaptığım kurulum yöntemi genellikle temiz kurulum diye adlandırdığımız yöntem olan şekilde.
Bunun için TWRP den komple temizlik yaparak başlıyorum işe. Gerek Noble 3.6 den geçiyor olun gerekse Noble 2.9 - 2A - 2B - 2C ve daha eski sürümlerden yada hiç Noble Rom yüklememiş olun size tavsiyem temiz kurulum.

Önemli Kurulum Notu : Bu romu hangi sürüm den gelirseniz gelin temiz kurulum olarak yapınız. Yani TWRP den komple tüm verilerinizi silerek yapınız...

:xxxayarlar: Kurulum adımları;
- Kurulum Öncesinde, bu adımları dikkatlice izleyin!

- Magisk'i yüklenemez hale getiren TWRP çökmesini önlemek için bu TWRP Yamalı'yı kullanın

- "failed to mount /omr" and "failed to mount /preload" hatalarını fark ederseniz, bunlar yaygın sorunlardır ve bu adımları geçmek için yapmanız gereken işlemi sizlere şöyle kısaca bahsediyorum. Bu sorunu aşmak için Wipe/Advanced "Wipe" menüsüne giderek OMR ve Preload'ı silerek bunu kolayca çözebilirsiniz. Devam etmeden önce EFS'nin ve tüm öğelerinizin bir yedeğini alın.

●○●○● KURULUM İLE ALAKALI KAFANIZA TAKILAN SORULARI AŞAĞIDA BIZLERE YORUM OLARAK SORABİLİRSİNİZ.

UYARI : Devam etmeden önce EFS'nin ve tüm öğelerinizin yedeğini alın.
1. Ses açma+bixby+güç düğmelerine basarak TWRP'yi açın.
2. "Yükle"ye basın ve Universal9810_Repartitioner
öğesini seçin ve yüklemeye başlayın.
3. TWRP'ye Yeniden Başlatın
4. "Wipe"e basın ve "Format Data"yı seçin, ardından "Yes" yazın
5. TWRP'ye yeniden başlatın
6. "Install"ye basın ve Universal9810_Cleaner
öğesini seçin ve yüklemeye başlayın.
7. TWRP'ye yeniden başlatın
8. "Install" basın ve NOBLEROM zip'i seçin
9. AROMA talimatını takip edin ve kurulumu bitirin.
10. Noble ROM'un keyfini çıkarın.
11. ZORUNLU: ROM'UN ÖN YÜKLENMESİNİ VE SONRA NOBLE 3.7_PART2'Yİ FLASH edin. TWRP den çıkış yapmadan Rom ve Part 2 yamayı yükleyin.

20230918_151314.png

:xxxcpu: YENİLİKLER
- Eylül ayı güvenlik yamaları (HWHI) ile temel OneUI 5.1.1 S20 firmasına güncellendi.
- Cihaz tabanı değiştirildi, artık vndk31 Note10 Lite temel alınıyor.
- Bluetooth ile müzik dinleme ses sorunu düzeltildi.
- Ön kamera ve HDR sorunları düzeltildi.

- 'OK Google' da artık daha iyi durumda.
- Uyarlanabilir Göz Konforu Kalkanı için destek eklendi.
- Note 10 Lite 'den bazı yeni sürücüler taşındı vndk33 Emojiler OneUI6'ya güncellendi.
- Magisk en son Canary Sürümüne güncellendi.
- KernelSU BT Library Patcher v2.6.4'e güncellendi.

:xxxayarlar: KERNEL DEĞİŞİKLİKLERİ
- Çeşitli sistem ve performans iyileştirmeleri yapıldı.

20230918_151246.png

:xxxekran: HATALAR ve EKSİKLİKLER
Not :
Hata listesine Erişmek için aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli Olacak.

:xxxnokta: Noble Rom Tecrubelerinizi Bizimle Buradan Paylaşırmısınız?

:xxxekranorani: Rom İngilizce Forum Adresi :

:xxxhizlisarj: Rom Telegram Adresi

:xxxhizlisarj: Kernel Telegram Adresi :

Ekli dosyalar

• NOBLE3.7_PART2_FLASH_AFTER_BOOT.zip
    65.2 MB · Görüntüleme: 65

CaN

admin
Tepkime
4,762
FEATURES (72 x 25 pol) (72 x 20 pol) (72 x 15 pol).png
Bazılarının beklendiği gibi çalışamayacağını unutmayın! Sadece iyi çalışan olanları koyun!

20230918_151258.png

OneUI 6 Uygulamalarını her yüklemek istediğiniz de veya OneUI 5 Uygulamalarına geri dönmek istediğinizde şu yolu izlemeniz gerekir:

1 - TWRP üzerinden Flash APPS REMOVER
2 - Sistemin yeniden başlatılmasına izin verin ve ardından TWRP'ye yeniden başlatın
3 - Flash OneUI 6 veya OneUI 5 Apps zip

Uygulama Listesi:
AOD
Galeri
Cihaz Bakımı
Hava Durumu
Akıllı Yakalama
Klavye
Oyun Başlatıcı
Rutinler
Kişiler

20230918_151223.png

Tepkime
39
Ben yayınlandığı anda indirdim temiz kurulum yaptım one uı6 apps dosyalarını görmemişim mesajlar uygulamasını göremeyince ilk kurulumdan sonra bir hata olduğunu düşündüm ..rom geçen sürümlere nazaran daha iyi durumda olmuş bence ..

CaN

admin
Tepkime
4,762
Ben yayınlandığı anda indirdim temiz kurulum yaptım one uı6 apps dosyalarını görmemişim mesajlar uygulamasını göremeyince ilk kurulumdan sonra bir hata olduğunu düşündüm ..rom geçen sürümlere nazaran daha iyi durumda olmuş bence ..
Biraz test edip yeniden deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim hocam 😊

CaN

admin
Tepkime
4,762
Kullandığım kadarıyla deneyimleri elbette paylaşırım, farklı romları yenilikleri seviyorum ama şu yedekleri geri yüklemesi beni bitiriyor.:)
Inanin hocam benimde en sevmediğim ama mecburen yaptığım aşama o kısım. Yedekleri geri yüklemek 😊

CaN

admin
Tepkime
4,762
Noble 3.7.1 gelecek muhtemelen bir takım düzeltmeler ile birlikte. Kullanıcıların dönüşleri sayesinde bu rom daha da güzel hale bürünüyor...

Tepkime
39
1 2 saat önce tekrar kurup bir kaç deneme yaptım bilgi amaçlı söylüyorum denemek isteyenlerin fikri olsun telefon uygulaması çalışmıyor yani sizi arayana cevap veremiyorsunuz bunu farklı bi telefon uygulaması kullanarak çözebilirsiniz küçük takilmalar var klavye açılmaması ana ekrarnın geç gelmesi vs vs ..

• Beğen
Tepkiler: CaN

CaN

admin
Tepkime
4,762
1 2 saat önce tekrar kurup bir kaç deneme yaptım bilgi amaçlı söylüyorum denemek isteyenlerin fikri olsun telefon uygulaması çalışmıyor yani sizi arayana cevap veremiyorsunuz bunu farklı bi telefon uygulaması kullanarak çözebilirsiniz küçük takilmalar var klavye açılmaması ana ekrarnın geç gelmesi vs vs ..
Gerekli yerlere bildirilmiştir hocam sorunlar...

Etiketler
noble 3.7 noble rom download samsung galaxy andeoid 13 rom indir samsung galaxy note 9 rom samsung galaxy s9 serisi rom indir
Üst Alt