Noble Rom - Tecrübe Aktarım Alanı

• Konbuyu başlatan CaN
  • Başlangıç tarihi
  • 1,582

CaN

admin
Tepkime
4,703
20221215_150535.png
Sevgili Noble Rom Kullanıcıları, Sizlerde Noble Rom ile alakalı edindiğiniz Tecrübeleri buradan bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu konu altından Noble Rom ile alakalı deneyimlerinizi ilginç olan özellikleri ve bu tip konular ile alakalı deneyim ve Tecrübelerinizi bu konu altından paylaşabilirsiniz.

Bazı Örnek olabilecek konu başlıkları
- Hangi uygulamaları kullanıyorsunuz?
- Noble Rom Sürüm bilgisi ve Cihaz bilgisi
- Hangi Kerneli Kullanıyorsunuz?
- Magisk Modüller ve işlevleri hakkında fikriniz?
- Noble Rom Ayarlar Uygulamasında yaptığınız değişiklikler?
- Pil Performans Durumlarınız?
- Oyun ve Diğer Uygulama Performansınız?
Bunlara benzer konularda burada paylaşım yapabilirsiniz...

:xxxram: Noble Rom : Samsung S9 Serisi ve Note9 serisi cihazlar ile uyumlu olan versiyonları.

:xxxguvenlik: UYARI : Yardım Alanı Değildir sadece bilgi ve deneyim paylaşım alanıdır.

pngwing.com(106) (1).png

CaN

admin
Tepkime
4,703
Noble Rom ile 2.0 versiyonun da tanıştım.
Android 12 desteği ile Stok Rom dan farksız olarak sunulması ve diğer Custom Rom lardan daha farklı olup orjina sadık kalınarak geliştirilen bir Rom olması bana en cazip gelen yanı oldu. Kullanmış olduğum cihaz Samsung Galaxy Note 9 ve benim severek aldığım bir cihaz o yüzden cihazın sistem olarak da sürekli güncel sade ve akıcı olarak kalmasını isteyen biriyim. Bu nedenle Noble Rom tercih ettim.

Beni en fazla cezbeden Rom yüklenirken seçilen ek özellikler
Bunlardan bazıları benim için çok önemli olanlar; Font Paketi, Bixy Tuşuna Ekran Resmi Çekme modunu atama, Çağrı Ses Kaydı, Rom yükleme esnasında Root yani Magisk yüklenmesini yapabilmesi. Aslında bunlar daha başlangıç aşamasında olanlar...

Cihaz Kurulum Sonrası Kullanım Deneyimim
Aslında kurulum başlangıcında yer alan seçimleri budada da ekleyebiliriz. Fakat cihaz kurulum sonrası da Noble Rom kullanmanız için bir sürü sebep olan durumlar mevcut. Karışık ve gereksiz bir çok uygulama ve dosya bu rom da yok. Böylece daha anlaşılır bir dosya ve uygulma dizini mevcut. Android 12 nin bizlere sunmuş olduğu bütün inkanlardan faydalanmamız da ayrıca cabası.

Magisk Sorunsuz yüklenmiş olarak gelebilmesi. Bu Aslında bir çok kişi için bulunmaz bir nimet. Çoğu cihazda Magisk yüklemek SafeyNet den başarılı bir şekilde geçmek çok zordur ama Noble Rom da hersey çok güzel oturmuş yerli yerinde bütün aylar.

Gereksiz sistem uygulamalarını komple bi uygulama ile kaldırabilirsiniz. Ayrıca Ram Plus kurulumu ile ek Ram ihtiyacınız sizlere sunar.

Kernel ile CPU yani Çekirdek Ayarlarını özelleştirilmesi. Aslında bu Android cihazların beyni olarak da bilinir. Bütün ayarlar, komutlar, işleyiş, performans, pil performansı ve daha fazlası çekirdek diye tabir ettiğimiz yerden başlatılır ve devam eder. Bu Rom ve kendine özgü Kernel çeşitliliği ile cihazınızı ister daha hızlı ve güçlü ister orta seviye hızlarda ister hem biraz güç hemde pil perfirmans olsun istiyorsanız hatta benim gibi pil performansı en önemli öncelik olanlar için harika bir rom.

Noble 2.8 Rom dan itibaren daha da hızlı daha da akıcı olan bir Rom haline geldi. Ön kamera sorunu ortadan kaldırıldı ve artık Android 13 sürümüne doğru ilerliyoruz...

Sizlerinde Rom hakkında Görüşlerinizi paylaşmanızı tavsiye ederim, ki böylece bir çok kişiye yol gösterici olursunuz.
Noble Rom yapımcıları ve Kernel Ustamız @xxmustafacooTR kardeşimize de sizler adına ve kendi adıma buradan çok teşekkür ederim.

Tepkime
4
Noble 2.7 Rom dan Noble 2.8 sürümüne geçtim. Kullanımı ve kurulumu kolay. Sunmuş olduğu en iyi özellik dilediğim gibi değiştirilmesi ve Magisk yani Root ile birlikte gelmesi. Şarj durumu gayet iyi gidiyor. Android 12 sürümünü ile gelmesi performans olarak çok iyi ve Stok Rom dah daha kullanışlı.

Tepkime
3
Merhaba arkadaşlar Noble 2A için batarya performansı iyi olan kernel önerebilir misiniz? Teşekkürler.

CaN

admin
Tepkime
4,703
Uzun süredir Samsung Galaxy Note 9 cihazımda, Noble Rom kullanıyorum. Noble Romun son sürümü olan 3.4 versiyonuna geçiş yaptıktan sonra şarj olayı daha kısa gitmeyen başladı gibi geldi ve yeniden Android 12 tabanlı olan versiyonlardan birine geçmeye karar verdim.
Noble 2A kullanmıştım ve memnunda kalmıştım. Noble 2A ekosisteminin yeni versiyonu olan Noble 2B yüklemeye karar verdim. Yaklaşık 4 gündür de gayet memnun bir şekilde kullanmaya devam ediyorum. Kamera problemi vs de yok...

CaN

admin
Tepkime
4,703
Merhaba rom ve kernel kurarken magiski kurmadan telefonu rootsuz sekilde nasil gosterebiliriz ?
Noble Rom kurulumunda çıkan kurulum ekranında Root seçeneği var hocam oradan kurulum sonu Root olmadan kurulur.

Tepkime
42
Noble rom 3.4 ve 2.B sürümlerini deneyimledim. İkisininde stabil kurulanı no deploat ve clean install ile kurulanıdır. Kernel olarak yarpiin in yaptığı White wolf kernellerini ve xxmustafacoo TR mustafaco kernellerini kullandım. Performans mustafaco nun kernelinde daha iyi olmasına ragmen stabilite whitewolf kernelinde daha iyi görünmektedir. Noble 3.4 parmak izi okuma konusunda 2.B den daha hızlıdır.Fakat genel olarak 2.b 3.4 ten daha stabil ve daha sorunsuzdur.

Tepkime
42
Noble 2.b yi bir hafta kadar deneyimlerim sonucunda; parmak izi geç açılması yer yer can sıkıcı olabiliyor, fakat en geç 1-2 saniye arasında yine de açılıyor. Kamera ince ayarı muhteşem olmuş bu romun noble 3.4 de kullandım bu açık ara daha sorunsuz ve daha iyi. Evolution romun da en son sürümü kullanmış biri olarak bu rom (Noble 2.b) daha stabil geldi. Fakat evolation rom daha kişiselleştirilebilir halde bu rom ise daha orijinale yakın ve daha düzgün, sorunsuz bir rom olmuş. Bir kaç rom daha denedim fakat Noble 2.b açık ara en stabili gibi geldi bana ve root konusunda evolation gibi sorunsuz çalışıyor fakat şarj süresi ondan çok daha iyi ve sistem ince ayarlarmasına daha fazla izin veriyor.

Etiketler
noble noble rom noble rom kernel noble rom yardım note9 rom s9 rom samsung rom
Üst Alt