Haber Okulda akran zorbalığı: 3 öğrenci arkadaşını dövüp kameraya çekti

Okulda akran zorbalığı: 3 öğrenci arkadaşını dövüp kameraya çekti

Düzce'de 3 ortaokul öğrencisi aynı okulda eğitim gören 13 yaşındaki U.C.’yi tuvalette sıkıştırarak dövdü. O anları kamera kaydına alan öğrenciler okuldan uzaklaştırılıp haklarında adli işlem başlatıldı.

yfIrFHYaDE6u7c4BUBwUHA.jpg

Azmimilli Mahallesi’ndeki Azmimilli Ortaokulu’nda 8’inci sınıf öğrencileri M.U., C.B. ve K.Y., aynı okulda eğitim gören U.C.’yi okul tuvaletinde sıkıştırdı.
0nXli6CJcUa-6ohpVIkF-w.jpg

M.U. isimli çocuk, "Bir daha Hasan’ın sevgilisine yazarsan var ya, özür dile." diyerek U.C.’ye tokat attı. M.U.’nun yanındaki arkadaşları C.B. ve K.Y. ise o anları cep telefonuyla kaydetti.
1tAEZ1B880a4BGcC4GDLSg.jpg

Olayın ardından dayak görüntüsü, okuldaki arkadaşlar arasında yayıldı. Görüntünün ortaya çıkması sonrası okul yönetimi, durumu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile polise bildirdi.
yHebLMGREU66tjw1WE7Fag.jpg

3 çocuk hakkında okuldan uzaklaştırma kararı verildi. Polis adli soruşturma başlattı.
EUWveILiPUWP517TwBnzjg.jpg

U.C.'nin babası Volkan C., oğlunu döven 3 çocuktan şikayetçi oldu.
33P-JrlWSUGNCxSLSdgQ2g.jpg

Volkan C., oğlunun okulda güvende olmadığını ifade ederek, "Benim çocuğumu dün bu okulda darbettiler. 1 aydır da darbediyorlar. Çocuklar arasında kavga diye ben konuya dahil olmak istemedim. Fakat bu olay 1 aydır yaşanıyor. Dün de videoların çekildiğini gördük. Benim çocuğumu tuvalete sokuyor, videolar da var zaten. Okulda öğretmenler korkmuş artık müdahale edemiyorlar. Şikayet ediyoruz, 'Bunlar pislik zaten biz de bezdik', diyorlar. Benim çocuğum güvende değil. Tüm yetkililerden konuyla alakalı yardım istiyoruz." dedi.
 
Üst Alt